Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bike fit Unikaj bólu i kontuzji oraz poprawiaj wyniki optymalizując pozycję na rowerze

Phil Burt

Bike fit Unikaj bólu i kontuzji oraz poprawiaj wyniki optymalizując pozycję na rowerze

9.3

(4 oceny) wspólnie z

50,79

 

Bike fit Phila Burta to jedna z tych książek, którą powinien przeczytać każdy, kto kocha rower i kolarstwo. I to niezależnie od tego, czy chodzi o kompletnego amatora, czy osobę, która na rowerze spędziła lata. Wiem, co mówię - kolarstwo to całe moje życie i nie wyobrażam sobie innej drogi, a jednak ta pozycja pozwoliła mi spojrzeć inaczej na wiele kwestii. Czesław Lang, wicemistrz olimpijski Poza przyspieszonym oddechem i palącymi mięśniami, jazda na rowerze nie powinna być bolesnym lub niewygodnym doświadczeniem. Jeśli podczas jazdy drętwieją ci dłonie, pieką stopy, odczuwasz ból pleców lub dyskomfort w okolicy pośladków i krocza, jest więcej niż pewne, że coś jest nie tak z ustawieniami roweru, twoim ciałem lub ich wzajemnym oddziaływaniem. Nie wszyscy kolarze mogą sobie pozwolić na profesjonalne dopasowanie roweru. Ta książka jest odpowiedzią na ich potrzeby i zawiera wszystkie niezbędne informacje, aby mogli znaleźć swoją idealną pozycję na rowerze. To przystępna wiedza w ujęciu praktycznym przedstawiona przez jednego z największych światowych autorytetów w dziedzinie dopasowania rowerów. Bike fit to prezentacja kluczowych i aktualnych tematów, m.in.: Jak optymalizować pozycję na rowerze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb (moc / komfort /zrównoważony rozwój / aerodynamika)? Dlaczego w punktach styku ciała z rowerem pojawia się drętwienie i jak temu zapobiec? Jak optymalnie dobrać i ustawić siodełko, uwzględniając różnice anatomiczne mężczyzn i kobiet? Dlaczego prawie wszyscy kolarze skorzystaliby z krótszych ramion korby? Czy owalne tarcze pozwalają generować więcej mocy niż okrągłe? Jak poprawić efektywność jazdy i oszczędzać energię w trakcie triathlonu i jazdy na czas? Jak pracować z własnym ciałem i dzięki temu wpływać na poprawę swojej pozycji na rowerze? Czy pozycja do jazdy na trenażerze powinna być inna niż do jazdy na zewnątrz? Jakie dane z pomiarów pozwolą odwzorować pozycję na innym rowerze? Phil Burt poprowadzi cię przez spersonalizowany proces dopasowania roweru, dzięki czemu będziesz miał pewność, że twój rower i ciało działają w harmonii. Twoja pozycja powinna podlegać stałym zmianom.Bez względu na charakter jazdy (na rowerze czasowym jest on inny niż na górskim), układ twojego ciała będzie się zmieniał; oddziałuje na to szereg czynników: od pozytywnych, takich jak poprawa mobilności, po negatywne, często związane z kontuzjami. Dopasowywanie roweru to podróż trwająca tak długo, jak długo będziesz na nim jeździł.

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-757-9851-7

Tytuł oryginalny: Bike Fit. Optimize Your Bike Position for High Performance and Injury Avoidance

Liczba stron: 208

Format: 20.5x27.5cm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...