Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biografia Jezusa według Ewangelii

Gianfranco Ravasi

Biografia Jezusa według Ewangelii

18,89

 



Biografia Jezusa to książka wyjątkowa. Poświęcona Bogu, który stał się człowiekiem; najwybitniejszym i najbardziej niezwykłym człowiekiem, nad którym od lat głowią się egzegeci, próbując odtworzyć Jego obraz – dzieje, myśl, osobowość, misję. Kardynał Gianfranco Ravasi zaprasza nas do wspólnego odkrywania śladów Jezusa z Nazaretu na kartach Biblii z nawiązaniem do apokryfów i innych świadectw o Nim, które przetrwały do naszych czasów. Jest to zadanie niepozbawione trudu badawczego, ale realizowane z pomocą wybitnego biblisty i znawcy języka hebrajskiego. Zadanie niezwykle pasjonujące, gdyż przyprawiające o szybsze bicie serca tych, którzy zaczynają rozumieć Pisma. Zadanie bardzo ważne, gdyż podejmowane z miłości, ciekawości, z tęsknoty… i po to, żeby wiedzieć, co odpowiedzieć, kiedy Jezus zapyta nas: „A wy za kogo Mnie uważacie?”.

Odbiorcy książki:
– Teologowie, bibliści, księża, zakonnicy, katecheci; wszyscy wierzący w Chrystusa.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:
– Zapoznaje z całokształtem dotychczasowej wiedzy na temat Jezusa Chrystusa. Zachęca do osobistego studium Biblii i daje wskazówki, jak należy to czynić.

Autor: Kardynał prezbiter Gianfranco Ravasi jest znanym biblistą, poczytnym autorem, zwłaszcza komentarzy do ksiąg biblijnych, wieloletnim wykładowcą egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch w Mediolanie oraz języka hebrajskiego w tamtejszym Seminarium Arcybiskupim, był przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Kultury w latach 2007–2022

Jedność
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-814-4712-6

Tytuł oryginalny: Biografia di Gesu. Secondo di Vangeli

Liczba stron: 320

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...