Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biskup do zadań specjalnych Biografia bp. Pawła Hnilicy

Tomasz P. Terlikowski

Biskup do zadań specjalnych Biografia bp. Pawła Hnilicy

7.3

(3 oceny) wspólnie z

31,00

 

Swoje życie poświecił służbie Bogu, Kościołowi, a przede wszystkim Maryi. Biskup Paweł Hnilica nazywany był przez wielu komandosem Matki Bożej Fatimskiej. Orędzia przekazane trojgu pastuszkom uważał za lekarstwo na wielki kataklizm komunizmu. O ich znaczeniu i ważności przekonywał samego Jana Pawła II, któremu przez wiele lat służył i doradzał.
Tomasz P. Terlikowski w intrygujący i niezwykły sposób przedstawia biografię jednego z najciekawszych biskupów xx wieku. Opowiadając czytelnikom o słowackim kapłanie, którego, jak podkreślał bohater tej opowieści, „Matka Boża niosła na rękach”, pokazuje nieznane oblicze Kościoła. W jaki sposób bp Hnilica dokonał aktu zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi w samym sercu Moskwy? Dlaczego to on był pierwszym biskupem wysłanym do Medjugorje? Jak wyglądała jego przyjaźń z Matką Teresą z Kalkuty, kard. Stefanem Wyszyńskim i ks. Franciszkiem Blachnickim?
Poznaj biografię kapłana, który Maryi zawierzył wszystko!
Tomasz P. Terlikowski – polski dziennikarz, filozof, publicysta i działacz katolicki. Autor wielu książek o tematyce wiary oraz biografii, m.in. Wenanty Katarzyniec, Maksymilian Maria Kolbe.
Biskup Hnilica jest legenda, którą warto poznać od strony faktów, by zdumieć się, że życie potrafi być ciekawsze niż sensacyjne opowieści. To życie ma tak wyraźny wymiar nadprzyrodzony, że nie sposób nie wsłuchać się w maryjne wskazówki słowackiego biskupa. Wie o tym Tomasz Terlikowski, dlatego spod jego pióra nie wyszła prosta biografia. Otrzymujemy do rąk „zachętnik”, który wzywa nas do obrony prześladowanego Kościoła!
Wincenty Łaszewski
Biskup Paweł Hnilica – słowacki jezuita – to dar niebios na współczesne, niespokojne czasy. Sam doświadczywszy mroków komunizmu, dostrzegł w fatimskim orędziu światło nadziei dla zagubionych ludzi, których serca, podobnie jak dziś, zatruwane były przez śmiercionośny jad nienawiści i apostazji. Zgłębiając życie i dzieło tego kapłana, dostrzegamy nić łączącą Fatimę i Medjugorje, do którego został wysłany jako pierwszy biskup. Dzięki tej pasjonującej biografii poczujemy się niejako prowadzeni przez Ducha Świętego po stromej ścieżce do nieba. Wiedzie ona przez naszą codzienność skierowana ku Niepokalanej, która zawsze zawierza nas swojemu Synowi.
Przemysław Janiszewski kanał Moc w słabości

Esprit
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-668-5940-1

Liczba stron: 280

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...