Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bitwa o Atlantyk

Marc Milner

Bitwa o Atlantyk

7.4

(10 ocen) wspólnie z

44,99

 

Książka laureata kanadyjskiej Nagrody C.P. Staceya w 2003/2004 roku w kategorii prac z dziedziny historii militarnej.

„Najpełniejszy, a przy tym zwięzły opis przebiegu zmagań z U-Bootami.”
- John Keegan
“Intrygująca rozprawa, która prawdopodobnie roznieci w nadchodzących latach spory wśród historyków.”
- „THE INDEPENDENT”

Druga wojna światowa trwała od zaledwie kilku godzin, kiedy bitwa o Atlantyk, najdłuższa kampania tejże wojny oraz najbardziej zacięta batalia sił podwodnych z nawodnymi w dziejach, zaczęła się od zatopienia nieuzbrojonego pasażerskiego liniowca Athenia przez niemiecki okręt podwodny U-30.
Korzystając z najnowszych badań historycznych autor - Marc Milner, przedstawia przebieg kampanii, która miała najistotniesze znaczenie dla losów II wojny światowej. Oprócz przebiegu sześcioletnich walk morskich o panowanie nad trasami konwojów opisuje także zmagania technologiczne. Nakreśla obraz rozwoju floty U-Bootów oraz technik stosowanych przez aliantów do unieszkodliwiania i niszczenia skrytej, podwodnej broni nieprzyjaciela. Analizuje, jak poniesione w walkach straty odbiły się na potencjale militarnym ich uczestników.

Czyni to z „atlantyckiej” – nie zaś tradycyjnej anglocentrycznej perspektywy.

MARC MILNER jest profesorem historii na Uniwersytecie New Brunswick w Kanadzie. Napisał wiele rozpraw na temat historii walk na morzu podczas II wojny światowej; dwie inne jego książki w języku angielskim poświęconej tej tematyce to "North Atlantic Run" i "The U-Boat Hunters". Mieszka w New Brunswick w Kanadzie.

Muza
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-10-10

ISBN: 978-83-775-8257-2

Tytuł oryginalny: Battle of the Atlantic

Liczba stron: 296

Format: 16.0x24.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...