Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bł. kardynał Stefan Wyszyński Opowiadania, krzyżówki, zagadki

Reisch-Klose Jolanta

Bł. kardynał Stefan Wyszyński Opowiadania, krzyżówki, zagadki

7,10

 

Fascynująca opowieść o życiu wielkiego Polaka.

Poranek, 3 sierpnia 1901 roku, pokój w niewielkim domku w Zuzeli nad Bugiem. Ten dom wszyscy w okolicy nazywają organistówką. To dlatego, że mieszka w nim organista z miejscowej parafii Władysław z żoną Julianną. Tej nocy ktoś do nich dołączy...

Kard. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. Kim był jeszcze? Odpowiedź znajdziesz w tej adresowanej do dzieci książce. Opowiada ona o najważniejszych wydarzeniach z życia ks. Wyszyńskiego. Pomaga zrozumieć sekret jego wielkiej siły wewnętrznej, dzięki której zrobił tak wiele dobrego dla Kościoła i dla Polski. Pomaga zrozumieć, dlaczego Kościół uznał go za błogosławionego.

Zbigniew Barciński, pedagog, teolog, trener Stowarzyszenia Pedagogów NATAN.

Literacka opowieść Jolanty Reisch-Klose w przystępny sposób przybliża dzieciom nie tylko sylwetkę kardynała Stefana Wyszyńskiego, lecz także tło historyczne jego życia. Wyjaśnia najtrudniejsze pojęcia związane z biografią nowego błogosławionego, a także z dwudziestowieczną historią Polski. Dołączone do książki krzyżówki i zagadki, odnoszące się do poszczególnych opowiadań, pomogą utrwalić zdobytą wiedzę i zapewnią wspaniałą zabawę całej rodzinie.

Jolanta Reisch-Klose, pisarka i dziennikarka, laureatka konkursów dziennikarski i literackich, autorka wielu książek dla dzieci, w tym biografii papieży Jana Pawła II i Franciszka.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1078-7

Liczba stron: 64

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 11,53 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...