Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Black kiss 1

Chaykin Howard

Black kiss 1

6.1

(40 ocen) wspólnie z

59,00

 

Kryminał w stylu noir, thriller erotyczny, a może horror? Black Kiss nie daje się łątwo zdefiniować. Dziki, przesycony seksem i nasączony krwią, ale jednocześnie pełen wywrotowego humoru. Komiks, który zabrudzi waszą duszę ciężkim oddechem nowojorskiego półświatka. Skorumpowani policjanci, prostytutki, jazzmani, narkomani, okultyści i... inne stworzenia nocy, zieją ogniem z czarno-białych kadrów. W momencie swojej premiery w 1988 roku, Black Kiss dosłownie wywrócił komiksowy świat do góry nogami. Od tamtej pory wciąż znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej kontrowersyjnych komiksów amerykańskich. Wyraziste i odważne rysunki jednego z najbardziej charakterystycznych artystów komiksowych, Howarda Chaykina, wciągają równie skutecznie. Ciężkie od czarnego tuszu plansze pozostawiają czytelnika w lekkiej niepewności... Czy to na pewno w porządku, że raz po raz sięga po komiks tak perwersyjny...? *Howard Chaykin, autor znajdujący się w ścisłej czołówce rysowników amerykańskich, nareszcie debiutuje w Polsce! Zaczynał karierę jako asystent u znamienitości złotej ery takich jak Gil Kane, Wally Wood czy Bernie Wrightson. Już jako dwudziestolatek rysował pierwsze prace dla Marvela, DC czy prasowych gigantów takich jak Heavy Metal czy Playboy. Jego reputację jako autora przypieczętowała seria American Flagg ukazująca się w latach 1983-1988 , dziś uznawana za absolutną klasykę cyberpunku. * *Black Kiss przyszedł od razu później, jako agresywna odpowiedź Chaykina na wciąż spętany cenzurą świat komiksu. Pojawił się w najwłaściwszym momencie, kiedy słynny comic code powoli obumierał. Mimo to wielu wydawców odmówiło wydania historii przez wzgląd na jej kontrowersyjne treści i obrazoburczy język. Początkowo Black Kiss ukazywał się w zeszytach ściśle zapieczętowanych folią – do momentu zakupu nie można było sprawdzić jakie diabelstwa kryją się w środku. Seria szybko zdobyła popularność zarówno w USA jak i za granicą, doceniona za innowacyjną konstrukcję scenariusza i mocne, ekspresyjne rysunki. W ciągu nieomal 30 lat komiks nadal uznawany jest za jeden z najlepszych przykładów thrilleru a nawet horroru erotycznego. Popularność serii zamkniętej w 12 zeszytach i naciski ze strony fanów w końcu skłoniły Chaykina do stworzenia prequelu, który ukazał się w 2013 roku i również okazał się międzynarodowym sukcesem.

(gildia.pl)

Planeta Komiksów
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-943-4732-1

Tytuł oryginalny: Black Kiss

Liczba stron: 136

Format: 17.5x26.6cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...