Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Black Kiss 2

Chaykin Howard

Black Kiss 2

5.8

(12 ocen) wspólnie z

44,70

 

W 1988 roku Howard Chaykin zadał ostateczny cios komiksowej cenzurze, serwując czytelnikom thriller erotyczny Black Kiss, wypełniony seksem i przemocą bez taryfy ulgowej. Mocne postaci, celne dialogi i ekspresyjne, czarno-białe rysunki zafascynowały rzesze odbiorców na całym świecie. Po dwudziestu pięciu latach nastąpił długo wyczekiwany powrót Beverly Grove — równie pięknej jak potwornej gwiazdy kabin wideo — oraz jej wiernej drag queen, Dagmar. Ich oczami oglądamy przemiany minionego stulecia, obserwowane z tanich moteli, dusznych sal kinowych, burdeli i klubów nocnych.

Black Kiss 2 jest jednocześnie prequelem i kontynuacją części pierwszej. Tworzy samodzielną, spójną opowieść o pragnieniach i okrucieństwie, którymi karmił się XX wiek. To brudny, do bólu szczery, ociekający krwią i spermą, metaforyczny zapis niedalekiej przeszłości Stanów Zjednoczonych. Zabójcza blondynka wielu imion jedną rękę zaciska na szyi czytelnika, a drugą zrywa mu spodnie, by zmysłowymi ustami wyssać z niego resztki złudzeń.

Poniższe wydanie zawiera także kilkudziesięciostronicowy dodatek specjalny XXXmas in July Special. Ten nieopublikowany w amerykańskim wydaniu zbiorczym one-shot stanowi wspaniałe i przerażające uzupełnienie całości, odsłaniając najgłębsze sekrety głównej bohaterki.

Howard Chaykin błyskotliwie, bez zbędnej kokieterii, dementuje powszechne przekonanie, że artyści łagodnieją z wiekiem. Jego bohaterowie dojrzeli — do większej perwersji, bardziej wyszukanych tortur i zatrutych z premedytacją związków. Chaos trwa w najlepsze, choć nic nie zostało pozostawione przypadkowi.

Planeta Komiksów
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-950-4450-2

Tytuł oryginalny: Black Kiss II

Liczba stron: 180

Format: 17.5x26.5cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...