Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Błądząc po Wall Street Sprawdzona strategia skutecznego inwestowania

Burton G. Malkiel

Błądząc po Wall Street Sprawdzona strategia skutecznego inwestowania

6.9

(11 ocen) wspólnie z

63,00

 

Książka jest najnowszym, dziesiątym już wydaniem słynnego bestsellera Burtona G. Malkiela. Ta klasyczna pozycja, uważana na świecie za jeden z najważniejszych przewodników dotyczących inwestowania, została po raz kolejny zaktualizowana. Autor uwzględnił w niej ogromne zmiany w instrumentach finansowych dostępnych dla ogółu inwestorów i zamieścił krytyczną analizę mnóstwa nowych informacji publikowanych przez naukowców i specjalistów rynkowych. Obala mity i fałszywe teorie, prostuje też nieścisłości, jakie stale pojawiają się w doniesieniach na temat rynku akcji.
W książce ciekawie i przystępnie opisano takie zagadnienia jak:
* praktyka inwestowania jako współczesny sposób na życie,
* metody używane przez zawodowych inwestorów zarządzających portfelem,
* stosowanie analizy technicznej i fundamentalnej w ocenie papierów wartościowych,
* teoria błądzenia losowego,
* nowoczesna teoria portfelowa i sposoby zarządzania ryzykiem,
* wnioski dotyczące inwestowania, jakie można wyciągnąć ze spostrzeżeń behawiorystów,
* przewidywanie rentowności akcji i obligacji,
* sposoby inwestowania na różnych etapach życia z konkretnymi wskazówkami dotyczącymi kształtowania portfela przez osoby w każdym wieku, tak by mogły osiągnąć swoje cele finansowe.
Publikacja zawiera praktyczne, sprawdzone porady inwestycyjne, niezwykle przydatne zarówno dla doświadczonych inwestorów indywidualnych, jak i osób zamierzających dopiero rozpocząć działalność na rynkach kapitałowych.

Nieoczywiste
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-264-3213-2

Tytuł oryginalny: A Random Walk Down Street

Liczba stron: 374

Format: 17.5x24.5cm

Cena detaliczna: 63,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...