Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bliżej geografii Podręcznik Część 2 Gimnazjum

Lechowicz Agnieszka, Lechowicz Maciej, Sulejczak Ewa

Bliżej geografii Podręcznik Część 2 Gimnazjum

28,00

 

Podręcznik do geografii dla gimnazjum Bliżej geografii. Część 2 obejmuje zagadnienia dotyczące Polski zgrupowane w pięciu działach tematycznych:
Położenie i środowisko przyrodnicze Polski,
Ludność Polski,
Główne zagadnienia gospodarcze Polski,
Wybrane regiony Polski,
Sąsiedzi Polski.

Cechą wyróżniającą książkę są liczne odniesienia do przykładów z życia, doświadczeń, obserwacji. Szczególny nacisk położono na kształtowanie umiejętności zdobywania, selekcjonowania i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

W podręczniku znajduje się ponad 100 map, wykresów i rysunków, 140 zadań oraz ponad 230 atrakcyjnych zdjęć, aktualne dane liczbowe, najnowsze informacje z geografii fizycznej i społecznoekonomicznej Polski. Na końcu każdej jednostki tematycznej, oprócz zwięzłej notatki, znajdują się pytania i zadania, które pomogą uczniom podsumować i uporządkować zdobytą wiedzę. Mogą również pełnić funkcję pracy domowej. Zamieszczono też zestawy zadań sprawdzających po każdym dziale. Na końcu książki znajduje się wklejka zawierająca mapy przydatne podczas nauki – Mapę administracyjną Polski, Regiony fizycznogeograficzne w Polsce oraz Regiony historyczno-etnograficzne w Polsce.

Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w gimnazjum od września 2015 r.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: siu

ISBN: 978-83-021-5457-7

Liczba stron: 320

Format: 170x245mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...