Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bliżej ziemi. U źródeł ogrodniczej wiedzy

Bliżej ziemi. U źródeł ogrodniczej wiedzy

99,99

 

Pierwsza w Polsce książka Monty Dona. Oto kwintesencja pięćdziesięciu lat ogrodniczego doświadczenia. Znajdziecie tu wszystkie podpowiedzi, wskazówki i solidne porcje wiedzy, dzięki którym wasze ogrody będą rosły i rozkwitały. Przekonacie się także, dlaczego Monty Don uważa, że uprawa ogrodu to sekretny klucz do dobrego życia. Książka napisana z pasją i prostotą, jakby Monty Don stał obok Ciebie w ogrodzie, dzieląc się radami od serca jak dobry przyjaciel. Dzięki zrównoważonemu podejściu do przyrody, szacunkowi dla środowiska i prostocie w pielęgnowaniu roślin uprawianie ogrodu traktuje jak drogę do uzdrowienia i szczęścia. Tej intymnej i poetyckiej opowieści towarzyszą zdjęcia ogrodu Longmeadow.



„Prawdziwe znaczenie ogrodnictwa polega na tym, że daje ludziom poczucie własnej wartości, bez względu na to, jak małe czy pozornie nieistotne mogą być ich ogrody. To zaskakujące, jaką satysfakcję może przynieść samodzielne uprawianie roślin” – Monty Don



Monty Don jest uznanym pisarzem i prezenterem telewizyjnym w Wielkiej Brytanii. Od ponad dwudziestu lat tworzy programy dla telewizji obejmujące najróżniejsze tematy: podróże, rzemiosło, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i przede wszystkim ogrodnictwo. Od 2003 roku jest głównym prowadzącym program BBC Gardener’s World, a od 2011 roku kolejne odcinki serii są realizowane w jego własnym ogrodzie Longmeadow w Herefordshire. Jest autorem kilkunastu książek ogrodniczych, które cieszą się wielką popularnością wśród miłośników ogrodnictwa.

Wytwórnia
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67032-27-8

Liczba stron: 272

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...