Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Blizny po ważce

Agnieszka Grzelak

Blizny po ważce

7.5

(18 ocen) wspólnie z

17,67

 

„Blizny po ważce” to opowieść o tajemnicy, odwadze i, oczywiście, prawdziwej miłości. Spotkamy tu uprzejme damy i złośliwe arystokratki, rycerskich mężczyzn i cynicznych bawidamków, oprócz tego kilku ekscentrycznych wynalazców, archeologa amatora i niezbyt miłą staruszkę. A wszystko to na tle smaganych wiatrem wrzosowisk.

Wczesne dzieciństwo Nin Everett upłynęło na tropikalnej wyspie, gdzie jej rodzice pracowali lecząc i edukując tubylców. W wieku sześciu lat dziewczynka została wysłana do ciotki, by dorastać w bardziej cywilizowanym miejscu i zdobyć odpowiednie wychowanie. Nin stara się dostosować do obowiązujących w arystokratycznych kręgach obyczajów, ale mimo upływających lat wciąż ma wrażenie, że nie pasuje do tego świata. Może dlatego, że obce jej jest uczucie strachu. Nigdy go nie czuła i nie potrafi sobie nawet wyobrazić, co przeżywa człowiek, który się boi.

Życie w domu wujostwa biegnie spokojnie do chwili, kiedy podczas balu Nin zauważa klejnot w kształcie ważki wpięty we włosy jednej z dam. O tym, że nie jest to zwykła ozdoba, Nin przekona się niebawem. O tym, jak bardzo złotoszmaragdowa ważka wpłynie na jej losy, dowie się jakiś czas później.

Agnieszka Grzelak szczęśliwa mama, pisarka i malarka. Już w szkole, a potem na studiach pisała opowiadania, które dawała do czytania swoim przyjaciołom. Jej ulubionym gatunkiem jest fantastyka, ale czasami skłania się ku opisywaniu codzienności. Jest autorką lubianego przez czytelników cyklu „Blask Corredo” i docenianego szczególnie przez młode matki „Matecznika”.
Swoje podróże po Francji opisała w książce „Mój francuski patchwork”.
W wolnych chwilach autorka oddaje się drugiej pasji – malarstwu. Głównym tematem jej obrazów są kwiaty, pejzaże i widoki francuskich miasteczek. Lubi też haftować, szydełkować i szyć patchworki. Swoimi dziełami obdarowuje przyjaciół i ozdabia własny dom, w którym dzięki temu panuje wyjątkowa atmosfera.

Agnieszka Grzelak
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-949-5750-6

Liczba stron: 324

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...