Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Błogosławiony Paweł VI Świadek miłości i prawdy

Robert Kowalewski

Błogosławiony Paweł VI Świadek miłości i prawdy

6.0

(1 ocena) wspólnie z

19,90

 

Sylwetka wielkiego papieża, niestrudzonego obrońcy prawd wiary i odnowiciela Kościoła w duchu miłości. Paweł VI to postać kluczowa dla współczesnego Kościoła. To za jego pontyfikatu zakończył się Sobór Watykański II. To on stworzył bardzo ważne dla Kościoła encykliki, takie jak Humanae vitae czy Ecclesiam suam. To jemu przyszło się mierzyć z gwałtownymi przemianami kulturowymi w naszym kręgu cywilizacyjnym. Mimo to jego życie i duchowość są ciągle mało znane w naszym kraju. Celem tej książki jest przybliżyć je w przystępnej formie polskim czytelnikom w obliczu beatyfikacji tego wybitnego papieża. Znajdą oni tutaj opowieść o kolejnych etapach jego życia, jak również omówienie najistotniejszych tematów nauczania Pawła VI, poczynając od Maryi (nazywany jest on często papieżem maryjnym), przez obronę życia, Kościół, dialog ze światem i liturgię. To znakomita synteza dla każdego, kto jest zainteresowany wiarą chrześcijańską i Kościołem. Miłość powinna uzyskać w czasach współczesnych należne jej miejsce, najwyższe i najważniejsze w porządku dóbr, które odnoszą się do religii i obyczajów, nie tylko w ocenie i w opinii, lecz także w działaniu i praktyce życia chrześcijańskiego. Tak rzeczywiście twierdzimy, zarówno gdy chodzi o miłość względem Boga, który obficie wylał na nas swą miłość, jak i o miłość zaczerpniętą z tamtej, którą my sami powinniśmy wzajemnie rozlewać na naszych braci, czyli na wszystkich ludzi.
[Paweł VI, encyklika Ecclesiam suam]

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2658-7

Liczba stron: 96

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...