Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Blondynka na Hawajach

Beata Pawlikowska

Blondynka na Hawajach

6.3

(131 ocen) wspólnie z

26,57

 

Śniłam o tym od czasów szkoły średniej. Mauna Kea, czyi Biała Góra – te dwa słowa brzmiały dla mnie magicznie. stało się jasne. Od tamtej pory Hawaje stały się moim marzeniem.

Mauna Kea, najwyższy szczyt świata o wysokości ponad 10 000 metrów, majestatyczny i tajemniczy wulkan wyrastający z dna oceanu. Prawdziwa świętość dla rdzennych Hawajczyków i podróżniczy Święty Graal.

Wyruszamy na Hawaje! Podróż przez wulkany, czarne plaże i wodospady Big Island, do magicznego lasu na niemal bezludnej wyspie Molokai i na plażę Waiki w Honolulu. Szlakiem starożytnej wiedzy ho’opono’pono, huny, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości. Oto przygoda Beaty Pawlikowskiej na malowniczych Hawajach!

Edipresse Polska
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-817-7443-7

Liczba stron: 424

Edipresse Polska

Format: 155x220mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Promocja książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Arleta

Ciekawa pozycja

Kto zna Beatą Pwlikowską ten wie, jak miło się jej słucha. Taka jest też ta książa. Napisana lekkim stylem, zawiera wiele fotografii i ciekawostek. Miło spędzony czas. Polecam :)
Judyta Jaśkiewicz

Polecam

„Siła bierze się przecież z tego, co jasne, czyste, dobre i piękne." A taka jest natura, takie są góry. Czyste, ogromne i przepiękne. Bardzo dobra książka. Warta polecenia.
Dominik

"Blondynka na Hawajach"

Bardzo interesująca pozucja, przyjemnie się czyta. Podobało mi sie to, że książka nie tylko pozwala poznać piękne i tajemnicze Hawaje, ale także skłania do refleksji. Góry zawsze zmuszają do glębokich przemyśleń, pokazują potęgę natury, ale dają także wiele energii i motywacji. Za to własnie kocham góry. Zdaje się, że teraz muszę takze odwiedzić Himalaje! :)

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...