Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Blueberry, tom 6 zbiorczy: Ostatnia szansa, Koniec drogi i Arizona love

Opracowanie Zbiorowe

Blueberry, tom 6 zbiorczy: Ostatnia szansa, Koniec drogi i Arizona love

7.6

(22 ocen) wspólnie z

73,79

 

Szósty album zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach porucznika Blueberry’ego, jednego z najsłynniejszych komiksowych bohaterów Dzikiego Zachodu. Tom zawiera trzy epizody: Ostatnia szansa, Koniec drogi i Arizona love, które tworzą dwie powiązane ze sobą opowieści.
Po zakończeniu wojny między Apaczami a wojskiem USA Mike Blueberry rusza na południe. Wciąż jest poszukiwany pod zarzutem kradzieży skarbu Konfederatów, postanawia więc oczyścić swoje dobre imię i uratować honor oficera. Aby tego dokonać, musi odnaleźć pewnego meksykańskiego generała, gdyż tylko on może świadczyć o niewinności Mike’a. Blueberry wraz z dwoma przyjaciółmi przedostaje się do Meksyku. Nie spodziewa się, że to początek kolejnej krwawej awantury w kraju desperados i ciągłych wojen domowych. Potem przyjdzie czas na dokończenie jednej z najbardziej romantycznych przygód w życiu Mike’a – trudnej miłości do pięknej Chihuahua Pearl. Czy dziewczyna, która wielokrotnie dawała mu znaki, że go kocha, naprawdę jest mu przeznaczona?
Autorami cyklu o bohaterskim poruczniku są dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius (Feralny Major, Arzach, Świat Edeny).

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1621-4

Liczba stron: 160

Format: 22.2x29.7

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...