Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Blues z kapustą

Jan Chojnacki

Blues z kapustą

6.8

(24 ocen) wspólnie z

29,99

Dla wszystkich kochających muzykę, pure nonsens i czujących bluesa – lektura obowiązkowa!

„Bracia i Siostry w bluesie – niech blues będzie z Wami!”


Jan Chojnacki - dziennikarz, producent i wydawca, autor audycji „Bielszy Odcień Bluesa”, od ponad 40 lat obecnej na falach Trójki, absolutny guru miłośników tej muzyki. Był współtwórcą kultowego programu „Nie tylko dla orłów”, didżejem w prosektorium, kierowcą Wojciecha Waglewskiego i opiekunem polskich artystów w czasie wypraw „za żelazną kurtynę”. Celnicy brytyjscy aresztowali go za przemyt alkoholu, Tadeusz Kantor objął zakazem rozmów z aktorami Cricot 2, a muzycy The Manhattan Transfer mianowali „piątym członkiem” zespołu.

Blues z kapustą to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj – niczym na backstage’u – nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur – Wojciecha Manna.

Kiedyś, w „Nie tylko dla orłów”, Jan Chojnacki śpiewał kuplet: „Wielka radość nas rozpiera, jak rozpiera groch jelita frontowego oficera”. Czuję to samo jako wydawca tej książki, któremu udało się skruszyć zatwardziały opór Autora.

Jerzy Illg


Znak
Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-13

Liczba stron: 256

Znak

Format: 165x215mm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...