Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bóg i świat. Z kardynałem Josephem Ratzingerem rozmawia Peter Seewald

Peter Seewald, kard. Joseph Ratzinger

Bóg i świat. Z kardynałem Josephem Ratzingerem rozmawia Peter Seewald

24,50

 

Krdynał Joseph Ratzinger - obecny papież Benedykt XVI - jest autorem kilkudziesięciu książek, zarówno poważnych rozpraw teologicznych, jak popularnych wprowadzeń w nauczanie Kościoła katolickiego. Wśród tych publikacji szczególne miejsce zajmują obszerne, szczere i bardzo ciekawe rozmowy-rzeki. Dwie z nich - Sól ziemi oraz Bóg i świat - przeprowadził niemiecki dziennikarz Peter Seewald. Dzięki jego wnikliwym i śmiałym pytaniom mamy okazję przyjrzeć się bliżej wierze i poglądom obecnego Papieża.

W tomie Bóg i świat. Wiara i życie w dzisiejszych czasach omówione zostają kluczowe zagadnienia wiary chrześcijańskiej w kontekście wyzwań, jakie przed Kościołem stawia współczesny świat i współczesna wrażliwość. Kardynał Ratzinger jawi się w nich jako ktoś, kto dobrze rozumie trudności, na jakie natrafia ludzka wiara dzisiaj, i stara się na nie odpowiedzieć. Podkreśla przy tym, że wiara jest zawsze czymś żywym, że jest drogą, na której człowiek gubi się i odnajduje.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2005-05-04

ISBN: 83-240-0592-7

Opracowanie graficzne
Daniel Malak

Tytuł oryginalny: Gott und die Welt. Glauben und Leben in unserer Zeit. Ein Gespräch mit Peter Seewald

Liczba stron: 428

Znak

Format: 145 × 204 mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...