Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bóg kocha najbardziej Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie

Agnieszka Porzezińska, Dziewiecki Marek

Bóg kocha najbardziej Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie

19,38

 

Ta książka pomaga przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej, z tym że nie dzieciom, a ich… rodzicom. Już to czyni tę publikację absolutnie wyjątkową i cenną. Napisały ją dwie wspaniałe osoby, znany i lubiany duszpasterz i doktor psychologii, ks. Marek Dziewiecki, oraz Agnieszka Porzezińska, dziennikarka i scenarzystka, prywatnie mama trzech córek.

W 8 rozdziałach zebrali oni materiał, który w prostych, trafiających do umysłu i serca słowach chce podpowiedzieć rodzicom, w jaki sposób mogą towarzyszyć swoim dzieciom w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej, jak mogą dopomóc im nie tyle w zrozumieniu, co w doświadczeniu miłości Pana Boga, który kocha nas przecież najbardziej!

Dzięki tej książce rodzice dowiedzą się, jak towarzyszyć dzieciom w modlitwie, jak pomóc im przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania, wreszcie, jak zakochać się w Jezusie tak naprawdę – na śmierć i życie! Autorzy nie zapomnieli również o aspekcie organizacyjnym tej ważnej dla dzieci uroczystości: o przyjęciu, strojach, gościach i prezentach, o tym wszystkim, co stanowi oprawę dnia pierwszokomunijnego, i co nierzadko jest dla rodziców nie lada wyzwaniem!

Ważne sprawy dotyczące Boga, wiary i sakramentów omówione językiem zwyczajnego człowieka. Odważne odpowiedzi na trudne pytania. Klimatyczne, budujące nastrój ilustracje. Doświadczony, bliski ludziom duszpasterz i supermama zaprawiona w rodzicielskich bojach… Tak można w skrócie opisać tę książkę, którą oddajemy do rąk wszystkich katolickich rodziców, życząc im wszystkiego co najlepsze.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-4106-3

Liczba stron: 180

Format: 21.5x21.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...