Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Boks Technika zaprawa przepisy

Jan Baran-Bilewski

Boks Technika zaprawa przepisy

24,61

 

Praca płk. Jana Barana zarówno w Studium Wychowania Fizycznego w Poznaniu jak i Centralnej Wojskowej Szkole Gimnastyki i Sportów w Poznaniu była czymś wyjątkowym. O ile wychowanie fizyczne było rozpowszechnione w naszym kraju na długo przed wydaniem niniejszej książki, o tyle sport kwalifikowany oraz metodyczne jego podstawy były w mocno początkowym stadium. Boks jako pierwszy podręcznik metodyczny tej dyscypliny w naszym kraju był w okresie swojego pojawienia się pozycją, która zrewolucjonizowała podejście do tej wspanialej dyscypliny sportu i w wielu przypadkach myślę, że zmieniła jego oblicze. Książka trafiła w ręce czytelników w okresie szczytowej aktywności Jana Barana Bilewskiego, zarówno na niwie sportowej, zawodniczej, jak i w roli działacza sportowego. Warto wspomnieć także, że w tym samym okresie pojawiły się również inne podręczniki metodyczne tego autora, dotyczące lekkiej atletyki oraz pięcioboju nowoczesnego. We wspomnianych publikacjach przewija się nacisk autora na wszechstronność, korelację ze sportami uzupełniającymi, a nade wszystko na budowanie fundamentów sportowych, co świadczy o bardzo kompleksowym podejściu do tej tematyki.
Dziś po prawie 100 latach – czytając karty pożółkłych stronic wydawnictwa pierwotnego – serce człowieka sportu cieszy się i raduje. Jak wszak odbierać słowa o trosce, aby młodzież nie zaniedbywała rozwoju cielesnego albo unikała uprawiania jednostronnych aktywności fizycznych?

Wojownicy
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-642-9697-0

Liczba stron: 144

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...