Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Borgiowie Historia nieznana

G.J. Meyer

Borgiowie Historia nieznana

7.8

(51 ocen) wspólnie z

59,99

 

Czy naprawdę istnieli Borgiowie, o których mówią legendy? G.J. Meyer, opierając się na wyczerpujących badaniach i materiałach źródłowych, do których niewielu przed nim dotarło, odkrywa fascynującą prawdę o ludziach zaklętych w powtarzanym od wieków micie. Poruszająca historia o jednym z najsławniejszych rodów w dziejach zostaje ujawniona w jego wyjątkowej, nowej pracy. Odrzucając plotki, oszczerstwa i przekłamania, które od stuleci spowijały losy Borgiów, Meyer odkrywa nieznany wcześniej obraz niesławnej rodziny i osławionej epoki, w której żyli jej członkowie. W ciągu burzliwego półwiecza – jako papieże, mężowie stanu, żołnierze, kochankowie i żądni przygód polityczni awanturnicy o ambicjach sięgających tego, co nieosiągalne – zajmują centralne miejsce na wspaniałej, lecz skąpanej we krwi scenie włoskiego renesansu. Są w samym środku walk o władzę, w których europejscy królowie i włoscy watażkowie ścierają się ze sobą na śmierć i życie.

Równie pouczające jest światło, jakie autor rzuca na wybitnych ludzi, wśród których obracali się Borgiowie, i dynamiczną, ekscytującą epokę, której pomogli nadać kształt. Epokę, w której zachodnia cywilizacja z jednej strony zniżała się do zwierzęcej brutalności, a z drugiej osiągała wyżyny humanizmu i estetyki. Epokę, której wojny i polityczne turbulencje odbijają się echem do dziś.

Wydawnictwo Astra
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-899-8162-2

Tytuł oryginalny: The Borgias: the hidden history

Liczba stron: 468

Format: 160x245mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...