Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy

Ludwika Preger

Bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy

21,05

 

Beletryzowana powieść z serii political fiction o życiu braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Bez wątpienia nieżyjący Lech Kaczyński, który wraz z żoną Marią oraz 94 najważniejszymi osobami w Państwie zginął tragicznie w wypadku samolotu pod Smoleńskiem, wywarł wielki wpływ na historię Polski. Jego brat Jarosław, z powodzeniem przewodzi partii Prawo i Sprawiedliwość, która w roku 2016 wygrała wybory.
W książce czytelnik nie znajdzie niczego obraźliwego, skandalicznego czy nieprawdziwego o życiu tych dwóch ludzi. Dlaczego? Bo autorka uznała, że w Polsce nie ma obiektywnej, prawdziwej, ciepłej powieści o dzieciństwie i dorosłości braci Kaczyńskich, którzy byli nierozłączni aż do czasów licealnych. Potem ich drogi pozornie się rozchodzą.
Powieść nabiera wtedy innego tempa. Bo i dorosłość, a w niej działalność polityczna braci jest nieco różna.
Ludwika Preger, autorka wielu książek politycznych, bardzo ciepło pisze także o żonie Lecha Kaczyńskiego, Marii Kaczyńskiej, kobiecie niezwykle wyważonej i mądrej.
Ostatnia część książki poświęcona jest katastrofie smoleńskiej i uroczystemu pogrzebowi pary prezydenckiej na Wawelu. Oczywiście wnikliwy czytelnik znajdzie też ocenę rządów czasów Donalda Tuska, osób z jego otoczenia, prezydentury Bronisława Komorowskiego i jego działań po śmierci Lecha Kaczyńskiego. Autorka w błyskotliwy sposób ukazuje również aktywizację życia politycznego Jarosława Kaczyńskiego, zwycięstwo w wyborach do Sejmu i Senatu ugrupowania PiS oraz walkę o pamięć Lecha Kaczyńskiego i przywrócenie mu należnego szacunku na arenie współczesnej polityki.

Astrum
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-727-7979-3

Liczba stron: 316

Format: 15.0x20.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...