Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bracia z Vestland

Jan Guillou

Bracia z Vestland

7.0

(97 ocen) wspólnie z

39,90

 

Pierwszy tom bestsellerowej trylogii „Złoty wiek”, która w samej Szwecji sprzedała się w półmilionowym nakładzie!
Kiedy Lauritz, Oscar i Sverre Lauritzen, trzej bracia z rybackiej rodziny żyjącej w norweskim Vestland, tracą ojca i stryja podczas sztormu, muszą szybko dorosnąć i zacząć zarabiać na utrzymanie swoje i matki. Udają się więc do najbliższego miasta, gdzie mają się wyuczyć zawodu powroźnika. Przez przypadek zostają jednak odkryte niezwykłe uzdolnienia techniczne. Dzięki życzliwym ludziom pewna organizacja dobroczynna finansuje wykształcenie chłopców, by mogli zostać budowniczymi mostów i linii kolejowych. Po studiach mają powrócić do Norwegii, by wziąć udział w największym projekcie inżynieryjnym w dziejach kraju: budowie linii kolejowej łączącej Oslo i Bergen, która ma przebiegać przez wyjątkowo trudne, górzyste tereny. Plany młodzieńców pokrzyżuje jednak miłość. Bracia z Vestland to pierwszy tom urzekającej rodzinnej sagi. To opowieść o braterstwie, uczuciach i powołaniu, to wreszcie doskonałe studium człowieczeństwa oraz wierna kronika trudnych, acz fascynujących czasów, często porównywana do Filarów ziemi Kena Folleta.

Sonia Draga
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-24

ISBN: 978-83-799-9119-8

Tytuł oryginalny: BROBYGGARNA

Liczba stron: 560

Format: 150x230mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...