Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Broń sportowa. Rodzaje uzbrojenia. Techniki użycia

Dougherty Martin J.

Broń sportowa. Rodzaje uzbrojenia. Techniki użycia

5.0

(4 oceny) wspólnie z

63,00

 

"Broń sportowa oddziałów specjalnych" zawiera podstawowe informacje o najważniejszych rodzajach broni używanych podczas polowań na drobną i grubą zwierzynę, podczas strzelania do celu oraz strzelania do rzutków. Strzelectwo może mieć różne oblicza: od polowania na ptactwo wodne po strzelanie w stylu Dzikiego Zachodu, od tropienia jeleni i polowania na grubą zwierzynę po sportowe strzelanie do celu.
Podobnie zróżnicowana jest także broń, służąca do uprawiania tych sportów - mogą to być dubeltówki w układzie nadlufki, wiatrówki, pistolety sportowe, wiatrówki z naciągiem sprężynowym, strzelby z mechanizmem czółenkowym, sztucery o zamku suwliwym i broń półautomatyczna.
Nasz autor, będący prawdziwym ekspertem, udziela porad dotyczących wszelkich aspektów strzelectwa, takich jak wybór właściwej broni i jej kalibru, technika strzelania, posługiwanie się celownikami zwykłymi i optycznymi, strzelanie do celu, technika celowania metodą utrzymywanego wyprzedzenia i metodą przeciągania broni przez cel, zasady bezpieczeństwa, polowanie na ptactwo, sposoby radzenia sobie z niewypałami i zasady polowania w bezludnych okolicach.
W książce tej można również znaleźć opisy najbardziej znanych modeli broni sportowej, takich jak między innymi Weatherby Mk V, Mossberg 500, Ruger Mini 14 oraz Henry "Big Boy" oraz ponad 150 ilustracji, wskazówek i porad technicznych.
"Broń sportowa sił specjalnych" to kompletny przewodnik opisujący broń sportową i sposoby jej wykorzystania, który zadowoli każdego miłośnika strzelectwa.

Bellona
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-04-22

ISBN: 978-83-111-3587-1

Tytuł oryginalny: SAS and elite forces guide

Liczba stron: 335

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 63,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...