Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Brudnopis

20,00

 

„Brudnopis” to drugi tom poetycki Cezarego Macieja Dąbrowskiego, będący dopowiedzeniem tematów, wokół których poeta zogniskował swój debiutancki tomik „Wiersze sercem pisane” (WFW, 2014). O czym jest „Brudnopis”? „Poprzez przeszłość, która w Nas trwa – która kształtuje przyszłość – wpływa na Nas, wpływa na to jak patrzymy na świat, jak oceniamy rzeczywistość. Poprzez obserwacje
życia, czasów w których żyjemy, ciężkich czasów. Poprzez miejsce, jakie próbuje znaleźć w tych czasach słowo. Poprzez podobieństwo i związek człowieka z przyrodą – analogie w tych równorzędnych bytach. Poprzez czas, który tak szybko umyka, poprzez to, co określamy największą wartością - próbuję przeprowadzić Państwa w tym zbiorze wierszy”.

Cezary Maciej Dąbrowski – poeta, twórca muzyki, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Renomowany perkusista – zdobywca nagrody głównej w Konkursie Muzyki XX Wieku Dla Młodych Wykonawców (1992), który w przeszłości współpracował ze znakomitymi polskimi orkiestrami oraz jako solista koncertował na Międzynarodowym Festiwalu „Warszawska Jesień”. Muzyk wszechstronny, wykonujący różnego rodzaju muzykę: współczesną, klasyczną, jazz, rock oraz muzykę improwizowaną. W marcu 2015 ukazała się jego płyta „Zaplątany w Twoje włosy”, zawierająca deklamacje wybranych wierszy oraz miniatury fortepianowe w wykonaniu autora. Jego debiutancki tomik „Wiersze sercem pisane” zyskał uznanie czytelników i krytyki (recenzja w „Magazynie Literackim Książki”, wrzesień 2014).

Patronat: halo-wawa.pl, Kwartalnik Literacki Wyspa

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-801-1768-6

Liczba stron: 78

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...