Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia wyd. 2023

Kath Stathers

Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia wyd. 2023

72,52

 


Bucket list to lista marzeń – rzeczy, które chcemy zobaczyć, osiągnąć, doświadczyć, zdobyć… 
Wielu z nas ma takie listy, ale na drodze do spełnienia marzeń często staje nam praca, szkoła, rodzina, finanse.
A gdyby przeszkody nie istniały? Nie było obowiązków, barier, utrudnień? Gdyby mieć nieograniczone możliwości doświadczenia czegoś na własnej skórze i zobaczenia na własne oczy…

Ta książka posłuży ci jako inspiracja. Bucket list to zbiór tysiąca pomysłów na przygody. Niektóre będą się wiązały z wyprawą w jakiś odległy zakątek świata, jak oglądanie zorzy polarnej w igloo zbudowanym w Finlandii, poszukiwanie złota z patelnią w Kalifornii czy rejs na wyspy Galápagos. Inne jednak nie wymagają tak dalekich podróży, a wiele można zrealizować gdziekolwiek: posmakować regionalnej kuchni, wydoić krowę lub opanować nowy obcy język. Bez względu na to, jakie masz upodobania, Bucket list pomoże ci skonkretyzować marzenia i odhaczać je punkt po punkcie z twojej własnej, niepowtarzalnej listy.

Współautorzy tej książki przemierzyli glob wzdłuż i wszerz, zaznając najróżniejszych podróżniczych doświadczeń, aby sporządzić listę tysiąca ekscytujących pomysłów. Wśród twórców Bucket list są autorzy przewodników turystycznych, nieustraszeni poszukiwacze przygód oraz podróżujący dziennikarze z całego świata.
Każdy z nich podzielił się swoimi doświadczeniami, by powstał zbiór propozycji inspirujący czytelnika do poznawania świata, szukania wrażeń dla zmysłów oraz po prostu przeżywania przygód. Szczęśliwej podróży!

Publicat
Oprawa twarda

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-271-2694-8

Liczba stron: 496

Cena detaliczna: 119,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...