Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Burza

James Ellroy

Burza

5.9

(17 ocen) wspólnie z

25,36

 

po ataku na Pearl Harbor, ekscytująca i dynamiczna. Druga część drugiego „Kwartetu L.A.”. „Krwawa, wciągająca powieść, która po raz kolejny dowodzi, że Ellroy jest prawowitym spadkobiercą Chandlera, Caina i Hammetta”. Kirkus Reviews „Zapytajcie mnie o nazwisko najlepszego żyjącego powieściopisarza, który jest agresywny, odważny, zabawny, zawiły, piękny, momentami nieprzyzwoity, a jednocześnie prosty, to powiem James Ellroy”. Stephen King „Jeden z najlepszych pisarzy amerykańskich naszych czasów”. Los Angeles Times „James Ellroy to Dostojewski z Ameryki”. Joyce Carol Oates „Z pewnością jest jednym z najbardziej oryginalnych i szokujących żyjących pisarzy. Jest swego rodzaju ojcem chrzestnym – w mafijnym tego słowa znaczeniu – literatury amerykańskiej. Przycupnął na dachu niczym mroczny, zamyślony i przenikliwy anioł”. Independent on Sunday Styczeń 1942. Nad Los Angeles przetaczają się groźne nawałnice, a w Griffith Park błotna lawina odsłania zakopane dotąd ciało. Okazuje się, że to ofiara morderstwa, które łączy się z nierozwiązaną sprawą kradzieży złota z 1931 roku. Elmer Jackson, skorumpowany gliniarz, Hideo Ashida, laborant, któremu grozi internowanie w związku z konfliktem amerykańsko-japońskim, Dudley Smith, twardy i bezkompromisowy funkcjonariusz LAPD (Los Angeles Police Department) zagorzały faszysta i pracownik wywiadu wojskowego, i szelmowska Joan Conville, świeżo upieczona porucznik marynarki wojennej, w obliczu światowego kryzysu będą musieli prowadzić własne wojny.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0848-5

Tytuł oryginalny: This Storm

Liczba stron: 832

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...