Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Być tatą jak Bóg Ojciec

Praca zbiorowa

Być tatą jak Bóg Ojciec

7.0

(1 ocena) wspólnie z

31,90

 

To książka, którą powinien przeczytać każdy wierzący ojciec! Przeczytać i stosować w życiu!

Dziś ojcowie stają przed wieloma trudnościami i przeszkodami, które wcześniejszym pokoleniom nie były znane. Jak być dla swoich synów i córek wiarygodnym autorytetem? Jak wychowywać dzieci i kształtować ich życiowe postawy zgodnie z tradycyjnymi wartościami? Jak łączyć rolę ojca z pracą zawodową? Jak być świadkiem wiary dla swoich dzieci? To tylko niektóre z licznych i palących problemów, z którymi zmierzyli się autorzy tej książki.

S. M. Urszula Kłusek SAC pisze o cnocie męstwa w tradycji Kościoła, ale także o jej aktualności w życiu mężczyzny XXI wieku.
Andrzej Lewek, koordynator Ruchu Mężczyzn św. Józefa, pokazuje męża Maryi jako biblijny wzór integralnego i dojrzałego ojcostwa.
Leszek Podolecki, założyciel i prezes Fundacji Instytut św. Brata Alberta, proponuje wiele cennych wskazówek na temat wychowania z punktu widzenia doświadczeń wyniesionych ze spotkań z więźniami i z pracy w zakładach karnych.
Anna Kulbacka OV, Liderka Edukacji Finansowej CROWN, udziela współczesnym zabieganym ojcom wielu konkretnych rad, jak skutecznie łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe.
Jacek Pulikowski wyjaśnia, w jakiej mierze bycie dojrzałym i zintegrowanym wewnętrznie mężczyzną przekłada się na odpowiedzialne wypełnianie ojcowskich obowiązków.
S. M. Salwatora Grzesik ABMV pisze o ojcostwie jako służbie.
Br. Tadeusz Ruciński FSC zachęca do poszukiwania wzoru ojcostwa w samym Bogu Ojcu.

Ta książka to pełen praktycznych rad przewodnik, który każdemu mężczyźnie pomoże jeszcze lepiej wypełniać misję bycia tatą na wzór Boga Ojca.

Dziecko potrzebuje ojca i matki – rodziców, którzy stają razem i tworzą zespół. To nie przypadek, że Pan Bóg stworzył mężczyznę i kobietę. (…) Musimy działać zgodnie z Bożym planem, którego podstawą jest postawa wzajemnej służby. Dzięki niej uzupełniamy i wspieramy się nawzajem, budując naszą jedność w małżeństwie jako komunię, na wzór komunii Osób Boskich w Trójcy Świętej.
Andrzej Lewek, Być jak święty Józef (fragment książki)

Pójdźmy za myślą Karola Wojtyły zawartą w trudnym dziele „Osoba i czyn”. (…) Czyny przemieniają człowieka, jego relacje, jego życie i w efekcie jego szczęście. Do czego namawiam? O co wręcz proszę? Żeby na bazie tego, co tutaj przeczytacie, podjąć jakiś konkretny czyn. Dobry czyn. Proszę o to każdego. Bo ten czyn będzie przemieniał osobę w kierunku dobra. Zacznie przemieniać człowieka i jego relacje z żoną, z mężem czy z dzieckiem…
Jacek Pulikowski, Wychowanie po ojcowsku (fragment książki)

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1067-1

Liczba stron: 224

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 31,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...