Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Byłem szefem Mosadu Gra o bezpieczny Izrael

Sabataj Szawit

Byłem szefem Mosadu Gra o bezpieczny Izrael

30,40

 

Sabataj Szawit, dyrektor Mosadu w latach 1989–1996, jest jednym
z najbardziej wpływowych przywódców kształtujących historię Państwa Izrael. W tej pasjonującej książce łączy wspomnienia z przenikliwymi analizami, odsłaniając kulisy wydarzeń z siedmiu lat, w trakcie których przewodził jednej z najpotężniejszych i najskuteczniejszych agencji wywiadowczych świata. Wyraża swoje poglądy na rolę wywiadu i geostrategię, naświetla operacje wywiadowcze z punktu widzenia człowieka, który w nich uczestniczył, opowiada rodzinne anegdoty, maluje portrety zwierzchników i podwładnych, opisuje czas spędzony na Uniwersytecie Harvarda i przy stołach narad CIA,
a także analizuje przyszłe zadania Mosadu w obliczu nowych zagrożeń.
Na kadencję Szawita przypadły wydarzenia historycznej wagi, m.in. upadek Związku Radzieckiego, koniec zimnej wojny, pierwsza wojna w Zatoce Perskiej, rządy Icchaka Szamira, porozumienie pokojowe z Jordanią, a także morderstwo premiera Icchaka Rabina.
Byłem szefem Mosadu to fascynujący przewodnik ukazujący możliwości i ograniczenia pracowników wywiadu, urzędników rządowych i aktywistów na obszarach całego Bliskiego Wschodu. To książka dla każdego, komu drogie jest bezpieczeństwo i przyszłość Izraela, kogo interesuje sposób gromadzenia materiałów wywiadowczych, a także prowadzenia tajnych operacji.

Dolnośląskie
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-245-8440-6

Tytuł oryginalny: Head of the Mossad. In Pursuit of a Safe and Secure Israel

Liczba stron: 432

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...