Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

C jak Cthulhu Abecadło mitologii Cthulhu

Jason Ciaramella

C jak Cthulhu Abecadło mitologii Cthulhu

7.3

(12 ocen) wspólnie z

34,99

 

Kim byli Wielcy Przedwieczni? Gdzie leży R’lyeh? I co zdarzyło się w Dunwich? Odpowiedzi kryją się pod okładką tej książeczki, która zabierze Wasze dzieci w pełną humoru podróż do świata stworzonego przez H.P.Lovecrafta. Spotkają tam przedziwne postaci i miejsca, i przekonają się, że nawet Cthulhu był kiedyś mały!
C jak Cthulhu to trzecia odsłona cyklu ABC Mity Świata – zbioru najsłynniejszych mitologii, opracowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach. Przepiękne, klimatyczne rysunki bogów, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, przeniosą je do fantastycznych światów i ukształtują ich podstawową wiedzę o wielobarwnej kulturze.

Do rodziców
W tym mieście 20 sierpnia 1890 roku urodził się H.P. Lovecraft, który w przyszłości miał stać się jednym z prekursorów fantastyki naukowej, kreatorem horroru lovecraftowskiego i twórcą mitologii Cthulhu.
Dziś Wam i Waszym dzieciom przedstawiam całą mitologię Lovecrafta, pełną przedwiecznych istot i niewyjaśnionych zdarzeń. Chcemy w ten sposób przybliżyć maluchom popularne i chętnie wykorzystywane we współczesnej kulturze opowieści i postaci, a jednocześnie oswoić wszystkie potwory, które tak chętnie kryją się nocami w dziecięcych szafach. Chcemy, by dzieci wiedziały, że tak naprawdę mieszkają tylko w wyobraźni …a do tego potrafią być całkiem zabawne.

Najsłynniejsze mitologie świata zebrane w cyklu książeczek dla najmłodszych. Przepiękne, klimatyczne rysunki bóstw, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, będą dla nich idealnym przewodnikiem po mapie różnorodnych kultur już od pierwszych lat życia.

Każda z książeczek przyciąga uwagę atrakcyjną formą, a angażującą treścią - pobudza wyobraźnię i ciekawość świata. Zabiera dzieci w pełną humoru podróż do rozległych korzeni naszej cywilizacji, bo przecież starożytni bogowie to nie tylko Zeus i jego świta, a pradawne wierzenia i stwory czają się u zarania dziejów każdej społeczności.
Abecadło Mitów Świata to idealna pozycja dla nowoczesnych rodziców, pragnących wychować dzieci na świadomych, tolerancyjnych dorosłych, sprawnie poruszających się wśród różnych kontekstów kultury.

Merlin
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-08-02

ISBN: 978-83-658-4504-7

Tytuł oryginalny: C is for Cthulhu

Liczba stron: 64

Format: 225x225mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...