Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cel namierzony

Graham Paul

Cel namierzony

7.9

(70 ocen) wspólnie z

39,90

 

Paul Grahame to współczesny bóg pola walki. Pomyli się o włos, a śmiercionośny cios z niebios dosięgnie jego własnych żołnierzy. Na szczęście Bommer podczas swojej półrocznej służby w Afganistanie nie mylił się, pomimo że bez przerwy, często bez chwili na sen, był w centrum akcji. Ma na koncie ponad dwieście celnych uderzeń na pozycje Talibów.
Cel namierzony to akcja rozdział po rozdziale, prawie bez wytchnienia. Grahame nie traci czasu swojego i zafascynowanego współczesną wojną czytelnika na swój życiorys, psychologię czy przeżycia z okresu szkolenia. To nie jest książka dla szukających odpowiedzi na pytanie o sens wojny, opisów kulturowego tła i więzów między towarzyszami broni. To książka stworzona dla maniaków mocnej wojennej rozróby i nowoczesnej techniki wojskowej. Zaawansowanym w tej tematyce dostarczy przy okazji rozrywki wiele wiedzy - ciekawej, budzącej respekt dla bohatera. Rzesze polskich miłośników komputerowych gier militarnych poznają swój żywioł „w realu”. Grahame zebrał odznaczenia za swoją służbę, a jego wspomnienia zyskały na Wyspach status bestselleru.

Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-5308-9

Tytuł oryginalny: Fire strike 9/11

Liczba stron: 440

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...