Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Celibat kapłański Odnowiona wizja

Marc Ouellet

Celibat kapłański Odnowiona wizja

6.0

(1 ocena) wspólnie z

27,92

 

Kapłani i biskupi przeżywają obecnie czas doświadczenia, a nawet kryzysu, jednak ten trudny etap może się stać sposobnością do nawrócenia i wzrastania dzięki łasce Boga. Epoka, w której duchowni mieli ogromny autorytet u wiernych, niekiedy popadając w klerykalizm, ducha kastowości i nadużycia władzy, należy do przeszłości. Skandale, upokorzenia i wyczerpanie, które naznaczyły ostatnie lata, zepchnęły wyższe i niższe duchowieństwo w stan jeśli nie zamętu, to na pewno bezradności, który można rozpoznać po zmęczeniu, napięciu, zniechęceniu, w skrajnych przypadkach nawet odejściu ze stanu kapłańskiego. Jednym z częściej podnoszonych tematów w obliczu tych zmian jest zasadność i skutki celibatu. Autor analizuje postawy oraz kondycję dzisiejszego duchowieństwa i Kościoła stojącego przed społecznym osądem, tłumacząc, w jaki sposób rzeczywiście celibat funkcjonuje, jak jest w praktyce realizowany, jakie niesie owoce, wreszcie jak jest odbierany przez wiernych. Ta książka to doskonałe remedium na szereg niejasności oraz tworzenie czy powtarzanie zasłyszanych legend. Jeżeli faktycznie celibat jest tym, o czym należy dyskutować, to poznajmy rzeczywisty jego wymiar.

Rafael
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-677-1924-7

Tytuł oryginalny: Amis de l’Époux. Pour une vision renouvelée du célibat sacerdotal

Liczba stron: 264

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...