Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chemia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadpodstawowa

Andrzej Czerwiński, Anna Czerwińska, Jelińska-Kazimierczuk Małgorzata, Kuśmierczyk Krzysztof

Chemia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadpodstawowa

56,30

 

Podręcznik został opracowany z myślą o uczniach, którzy planują poznawanie chemii w zakresie rozszerzonym, by przystąpić z tego przedmiotu do egzaminu maturalnego bądź studiować na wyższej uczelni na kierunku przyrodniczym, medycznym lub technicznym.

Podręcznik do klasy 2 zawiera 7 działów:

Szybkość reakcji chemicznych, efekty energetyczne i stan równowagi.
Tlen, wodór i systematyka związków nieorganicznych.
Procesy utleniania i redukcji.
Metale bloku s i p.
Metale bloku d.
Procesy elektrochemiczne.
Niemetale.

• Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym w szkole.

• Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić). Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na podstawę programową: projektuje i przeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia.

• Zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej.

• Inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów.

• Element Przypomnij sobie ... – umożliwia powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej.

• Na końcu każdego rozdziału zamieszczono Podsumowanie - zwięzłe podsumowanie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności - mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.

• Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Umiejętność wyjaśnienia i rozwinięcia haseł zawartych w podsumowaniu może stanowić kryterium stopnia przyswojenia wiedzy ze zrozumieniem. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.

• Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.

• Warto wiedzieć – pogłębia wiedzę i budzi zainteresowanie przedmiotem.

• Infografiki - ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nowych treści.

WSiP
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-021-9003-2

Liczba stron: 416

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 56,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...