Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chemia Nowa Matura zbiór zadań Tom 3

Michał Fau

Chemia Nowa Matura zbiór zadań Tom 3

14,26

 

Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, których interesują nauki przyrodnicze. Zbiór ten dedykowany jest również kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, w tym z chemii.
Opracowany „Chemia zbiór zadań” ma charakter uniwersalny, jest kompatybilny ze wszystkimi podręcznikami do chemii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania w każdym rozdziale ułożone są tematycznie z zachowaniem rosnącego stopnia trudności. W związku z tym, że chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, duży nacisk w prezentowanym zbiorze położony jest na umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych.
Systematyczne korzystanie z prezentowanego zbioru stanowi istotną pomoc w utrwaleniu i uporządkowaniu wiadomości, umożliwia solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii.
Odpowiedzi do zeszytów dostępne bezpłatnie po zalogowaniu się na stronie: medyk.com.pl Utwórz bezpłatne konto: https://medyk.com.pl/rejestracja
Pełne rozwiązania zadań zawartych w zeszycie chemia nowa matura zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum do kupienia w książce Chemia rozwiązania ...
Zbiór zadań jest zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi CKE obowiązującymi na maturze od roku 2025


Spis treści zeszyt nr 3:
ELEKTROCHEMIA / 85 zadań
Ogniwa 05
Korozja 21
Elektroliza 23
Prawa Faradaya 33
KINETYKA CHEMICZNA.
RÓWNOWAGA CHEMICZNA I PRAWO DZIAŁANIA MAS / 91 zadań
Szybkość reakcji chemicznych 43
Równowaga chemiczna 63
Reguła przekory 79

Medyk
Oprawa miękka

ISBN: 9788366866379

Liczba stron: 92

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 24,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...