Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chemia organiczna Testy egzaminacyjne z rozwiązaniami

Cytlak Tomasz, Kaźmierczak Marcin, Koroniak Henryk, Koroniak-Szejn Katarzyna

Chemia organiczna Testy egzaminacyjne z rozwiązaniami

55,91

 

Publikacja zawiera zbiór testów przygotowujących do egzaminu z chemii organicznej. Pytania zbudowane są tak, jak rzeczywiste arkusze egzaminacyjne. Rozwiązania to nie tylko prawidłowe odpowiedzi ale również sposoby dojścia do nich. Przestudiowanie testów wraz z rozwiązaniami pomoże studentom w praktycznym wykorzystaniu zdobytej już wiedzy.
Autorzy tej książki to pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwenci Wydziału Chemii UAM, na którym ukończyli studia magisterskie. Profesor Henryk Koroniak jest cenionym w Polsce i za granicą naukowcem, bardzo zaangażowanym w proces dydaktyczny i od wielu lat prowadzi obowiązkowy kurs z chemii organicznej. Doktorzy Tomasz Cytlak i Marcin Kaźmierczak po uzyskaniu stopnia naukowego na macierzystym Wydziale związali się z nim, podejmując się pracy naukowo-dydaktycznej. Doktor Katarzyna Koroniak-Szejn obroniła się w Niemczech na Uniwersytecie w Münster i po okresie stażu podoktorskiego podjęła pracę na Wydziale Chemii UAM.
Wszyscy są zaangażowani w zajęcia dydaktyczne ze studentami i prowadzą m.in. zajęcia laboratoryjne i seminaryjne z chemii organicznej. Zainteresowania naukowe autorów to przede wszystkim chemia organiczna: synteza i związane z nią przekształcenia, jak i mechanizmy reakcji, ustalanie struktur, badania spektroskopowe.
Publikacja skierowana jest do studentów pierwszych trzech lat studiów chemicznych na uczelniach akademickich.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-012-0603-1

Liczba stron: 210

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 64,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...