Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chłopcy z Placu Broni

Ferenc Molnár

Chłopcy z Placu Broni

20,51

 

Chłopcy z Placu Broni w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

W XIX wieku w Budapeszcie zapewne znajdowało się wiele pustych placów, ale ten przy ulicy Pawła był wyjątkowy. Tam spotykali się chłopcy, którzy pod wodzą Boki tworzyli grupkę zorganizowaną na kształt wojska. Każdy z nich miał swoją rolę i stopień, wszyscy postępowali honorowo. Wyjątkowy wśród nich był Nemecsek, nieśmiały i drobny. Spokój chłopców z ulicy Pawła przerwały Czerwone Koszule, czyli grupa chłopców mająca bazę w Ogrodzie Botanicznym. Chcieli zająć plac, co doprowadziło do wojny. Boka, niczym prawdziwy generał, przygotował plan obrony ukochanego miejsca. Nikt nie spodziewał się, komu przypadnie najbardziej doniosła rola wojennego bohatera...

Powieść Ferenca Molnára od lat ciekawi i wzrusza młodych czytelników. To historia o przyjaźni i miłości do skrawka ziemi niosąca za sobą morał, że największy potencjał może leżeć w kimś, kogo zupełnie o to nie podejrzewamy.

Chłopcy z Placu Broni od Wydawnictwa GREG to wydanie w twardej oprawie, pięknie ilustrowane przez Mikołaja Kamlera i przetłumaczone przez Stefana Mrowca. Wszystkie nazwy własne występują w oryginalnym zapisie. Ich prawidłową wymowę umożliwią rzetelnie opracowane przypisy oraz nagrania dostępne on-line. Polecamy!

Greg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-818-6072-7

Tytuł oryginalny: A Pal utcai fiuk

Liczba stron: 212

Format: 17.5x25.0cm

Cena detaliczna: 37,95 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...