Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chłopięce lata

John Maxwell Coetzee

Chłopięce lata

18,90

Pierwszy krąg piekła

Chłopięce lata otwierają autobiograficzny cykl powieści Coetzee'go. To książka wyjątkowa, pierwsza, w której autor opisuje własne dzieciństwo i dojrzewanie w Południowej Afryce epoki apartheidu. Chłopak dorasta w normalnej rodzinie, o jasno podzielonych rolach i wyrazistych poglądach. Pod gładką fasadą pozorów kryją się jednak nienawiść i obłuda, wypaczające charakter kilkuletniego Johna. Deformują jego percepcję świata, niszczą relacje w rodzinie.

Coetzee, znany z powściągliwości mistrz chłodnego dystansu ukazał nierzadko przerażające okoliczności, które ukształtowały styl jego pisarstwa.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2007-04-04

ISBN: 978-83-240-0816-2

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Boyhood

Liczba stron: 188

Znak

Format: 124 x 195 mm

Cena detaliczna: 27,00 zł

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

„Kirkus Review”

Niezwykle mocny, odzierający ze złudzeń obraz dojrzewania i tego, jak Południowa Afryka łączy pierwotną niewinność i niewyobrażalne zło.

„Library Journal”

Szczerość, z jaką Coetzee analizuje swoje myśli i życie, pozwala zrozumieć fundamenty, które stworzyły styl jego pisarstwa.

„New York Times”

W szkole chłopak pisał najlepsze eseje o nudnych rzeczach - jakimś sporcie czy wakacjach. Chciał pisać, ale o czymś zupełnie innym. To nie jego tematy. „O czym pisałby najchętniej?” - „O czymś znacznie bardziej mrocznym” - odpowiada Coetzee.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...