Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chodź na słówko

Susie Hammer

Chodź na słówko

5.2

(6 ocen) wspólnie z

29,17

 

Drodzy Rodzice, zapraszamy na słówko!

Chodź na słówko to książka dla Waszego maluszka. Dzięki niej pozna słowa, nauczy się rozpoznawania przedmiotów i otoczenia, w którym występują, rozwinie spostrzegawczość. Sięgając po Chodź na słówko, możecie bawić się z dzieckiem na wiele sposobów. Podpowiadamy kilka z nich:

Na pełnej ilustracji (lewa strona książki) znajdują się zarówno przedmioty, które są pokazane na mniejszych ilustracjach (prawa strona książki), jak i inne elementy. Poproście dziecko, aby na pełnej ilustracji odszukało wszystkie „mniejsze obrazki”. Może spróbujecie też wspólnie nazwać pozostałe elementy?
Większość przedmiotów do czegoś służy – opowiadajcie o nich dziecku. Niektórych z pewnością jeszcze nie zna, choć na pewno zaskoczy Was znajomością niejednego słowa.
Te same przedmioty czasami czymś się różnią (np. mniejsza ilustracja lustra – w lustrze pojawia się postać, a na pełnej ilustracji jej nie znajdziecie). Pomóżcie dziecku odkryć więcej takich różnic.
W książce znajduje się wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które będą zachętą do powtarzania i dobrej zabawy. Dzięki nim możecie naśladować różne przedmioty oraz zwierzęta, wykonując przy okazji wiele zabaw ruchowych. Np. Kotek robi „miau”, ale również wygina swój grzbiet. Zegar wydaje dźwięk „tik-tak”, a do tego możemy poprosić dziecko, by pokazywało rączkami, jak przesuwają się wskazówki zegara.
Pobawcie się w rozpoznawanie kolorów. Poszukajcie na obrazkach przedmiotów w konkretnym kolorze, nazywajcie je.
Poproście maluszka, aby odnalazł w książce charakterystyczne przedmioty, np. takie, które wydają dźwięki, pachną, poruszają się, można je zjeść. A może Wasze dziecko będzie wolało poszukać takich, które są szorstkie, kłujące lub mięciutkie?
Możecie także wybrać się z dzieckiem i książką na słówko w konkretne miejsce (np. do kuchni) i szukać przedmiotów, które wcześniej maluch widział na obrazkach.
Każda mniejsza ilustracja jest podpisana wielkimi literami – dzięki temu dziecko oswoi się z literami, co z czasem ułatwi mu zapamiętanie całych wyrazów (metoda czytania globalnego).

To tylko garść pomysłów, jakie można wykorzystać w zabawie z książką Chodź na słówko. Z pewnością odkryjecie ich jeszcze więcej! Wszystko zależy od Waszej i dziecka wyobraźni.

Autorką wyjątkowych obrazków jest polska ilustratorka Susie Hammer (Zuzanna Młotek), której ilustracje doceniane są w wielu zakątkach świata. Mieszka i pracuje w Madrycie. Rysuje i wykonuje niezwykłe murale ścienne. W swoich pracach zależy jej na wywołaniu uśmiechu u dziecka.

Centrum Edukacji Dziecięcej
Oprawa: Kartonowa

ISBN: 978-83-271-0372-7

Liczba stron: 30

Format: 20.0x25.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...