Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chopin wer. Ang

Opracowanie Zbiorowe

Chopin wer. Ang

38,72

 

Prezentowane ilustrowane wydawnictwo Chopin autorstwa Mieczysława Tomaszewskiego przygotowane zostało z okazji obchodów 160. rocznicy śmierci oraz 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Syntetyzujące i integralne ujęcie życia i twórczości największego polskiego kompozytora jest adresowane do wszystkich którym Chopin i jego talent są bliskie tak w Polsce jak i zagranicą.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich którzy chcą wiedzieć więcej na temat życia Chopina oraz czasów w których żył. Autor podejmuje próbę odpowiedzenia na pytania jak geniusz kompozytora rozwijał się oraz jaki wpływ miały na niego wydarzenia historyczne i kulturalne zachodzące za jego życia.

Album zawiera bogaty materiał zdjęciowy zawierający zarówno archiwalne materiały jak i współczesne fotografie przedstawiające osobliwości - między innymi godne zwiedzenia miejsca związane z życiem kompozytora. Prezentujemy Państwu 360 stron ok. 300 zdjęć w tym 180 współczesnych wykonanych specjalnie na potrzeby albumu przez PZ studio. Wyjątkowe w swej urodzie zdjęcia ukazują piękno ojczystej ziemi Chopina.
A special Chopin Year edition. The story of life and work of the greatest Polish composer told by a renowned musicologist and Chopin expert professor Mieczysław Tomaszewski will introduce you into the intimate world of the artist and the diversity of archival and contemporary photographs and reproductions will take you on a journey through time back to the turbulent and romantic 19th century.

Bosz
Oprawa twarda

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2010-03-09

ISBN: 978-83-7576-075-0

Liczba stron: 360

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...