Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Choroby wątroby. Dieta i jadłospisy

Majewski Marcin, Marciniak Michał

Choroby wątroby. Dieta i jadłospisy

26,55

 

„Choroby wątroby. Dieta i jadłospisy” to wyjątkowa książka. Opisaliśmy w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące diety w różnych chorobach wątroby.

Jeśli Ciebie lub Twojego bliskiego dotyczy:
- Ostre wirusowe zapalenie wątroby (WZW) typu A, B lub C,
- Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C,
- Polekowe uszkodzenie wątroby,
- Alkoholowe stłuszczenie wątroby,
- Niealkoholowe stłuszczenie wątroby,
- Marskość wątroby
lub inna choroba wątroby, to pewnością przyda się Wam ten poradnik.

Oto 7 powodów, dla których warto sięgnąć po tę książkę.

Po pierwsze, znajdziecie tu tylko sprawdzoną, naukową wiedzę. Obalamy wiele mitów, z którymi na pewno spotkaliście się w czasie rozmów z innymi chorymi lub przeczytaliście w Internecie.

Po drugie, omawiamy modyfikacje diety w różnych chorobach wątroby. „Dieta wątrobowa” to nie jest do końca właściwe określenie, bo zakłada, że wszystkim chorym „na wątrobę” zaleca się to samo. Tymczasem dieta powinna uwzględniać aktualną wydolność wątroby, specyficzne modyfikacje diety w danej chorobie wątroby, ogólny stan odżywienia Pacjenta czy choroby współistniejące. Tutaj warto dodać, że te modyfikacje zwykle są łatwe do wprowadzenia i Pacjenci nie mają problemu z ich realizacją. A co najważniejsze, dalej mogą jeść smacznie i zdrowo!

Po trzecie, autorami książki są polscy dietetycy. To oznacza, że wszystko, co zostało napisane, odzwierciedla polskie realia - polskie zwyczaje kulinarne i produkty, ale także leki i zioła dostępne w Polsce.

Po czwarte piszemy prostym i zrozumiałym językiem. Bez zbędnego rozwlekania tematu i bez stylu typowego dla amerykańskich, przegadanych poradników.

Po piąte, wyjaśniamy istotne zagadnienia żywieniowo-zdrowotne, które nie są bezpośrednio związane z chorobami wątroby, ale są ważne w codziennym życiu. Czym są węglowodany? Ile trzeba ich spożywać? Gdzie je znaleźć? Jaka jest różnica między lekiem a suplementem? I tak dalej...

Po szóste, stworzyliśmy tabele produktów zalecanych i niezalecanych. Dzięki temu od razu wiadomo, co można jeść, a co lepiej omijać.

Po siódme, opracowaliśmy jadłospis, którego przygotowanie będzie łatwe, bo wszystko zostało rozpisane krok po kroku. Warto pamiętać, że nie ma jednego, uniwersalnego jadłospisu, który spełni oczekiwania wszystkich Pacjentów.

Jesteśmy przekonani, że wszystko, czego chcecie dowiedzieć się na temat żywienia w różnych chorobach wątroby, znajdziecie w naszej książce.

EscapeMagazine.pl
Oprawa miękka

ISBN: 9788361744993

Liczba stron: 194

Cena detaliczna: 40,01 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...