Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chrestomatia współczesnych opowiadań japońskich Meiji (1868-1912) - taisho (1912-1926)

Chrestomatia współczesnych opowiadań japońskich Meiji (1868-1912) - taisho (1912-1926)

36,62

 

Chrestomatia współczesnych opowiadań japońskich jest to zbiór utworów najwybitniejszych pisarzy Kraju Kwitnącej Wiśni, tworzących na przełomie XIX i XX wieku. Ten wyjątkowo ważny dla Japonii okres modernizacji przyniósł pod wpływem cywilizacji zachodniej zmiany w kulturze.

Japończycy z bezkrytycznym nieraz upodobaniem naśladowali wszystko, co pochodziło z Europy, z czasem zaczęli jednak nawiązywać do tradycji rodzimej.

Prezentowane w zbiorze utwory opowiadają, każdy na swój sposób, o miłości, która bywa czasami jedynie pretekstem do wędrówki na dno ludzkiej duszy.

Wydawnictwo Dialog
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-898-9924-8

Liczba stron: 204

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 50,00 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Klaudia Budnar

Warte przeczytania!

Czytając te opowiadania można zauważyć jak bardzo różnimy się my Europejzycy od Japończków. Także tekst jest inny, więc wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jestem popd wielkim wrażeniem przemyśleń niektórych pisarzy. Książka bardzo skłania do refleksji pokazując pewien styl życia i rozumowania. Zachęcam do sięgnięcia i przeczytania!
Paulina Bąk

Niesamowite :)

Niesamowicie napisane opowiadania. Jestem zaskoczona, że w taki sposób można pisać o miłości. Każdy tekst zawarty w tej książce ma w sobie pewną delikatność. Jestem bardzo zauroczona. Już na pewno wiem, że będę wracała do tej pozycji. Polecam, ukazuje inne spojrzenie na pewnie sprawy.
Adam Piech

Polecam!

Pozycja bardzo ciekawa. Nie jestem wielkim fanem kultury japońskiej ale muszę powiedzieć, że ten zbiór mnie urzekł. Czytając można porównaćć jak bardzo odrębne są kultury i jakie mają pojęcie na temat miłości.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...