Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Christine Powieść o Krystynie Skarbek

Vincent V. Severski

Christine Powieść o Krystynie Skarbek

6.5

(325 ocen) wspólnie z

25,95

 

Książa Vincenta V. Severskiego to historia polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby. Krystyna Skarbek, nazywana była przez Winstona Churchila „ulubionym wywiadowcą“.
To opowieść o Krystynie, która przebywa w Belgradzie i stara się nawiązać jak najwięcej konspiracyjnych kontaktów, a także za wszelką cenę nie dopuścić, aby Jugosławia przystąpiła do wojny po stronie Niemców. Jest również w posiadaniu ważnych dokumentów dotyczących inwazji Niemiec na Związek Radziecki. Niestety jej misja nie kończy się sukcesem.

OsnoVa
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-662-7503-4

Liczba stron: 342

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Karol Bochenek

Christine


Autor zabiera nas w takie miejsca, o których nawet nie śnimy. Wprowadza nas do wielkiej polityki z czasu II wojny światowej. Autor wspomina w książce o ciekawych miejscach, wydarzeniach, które zmieniły bieg historii, a jednocześnie nawiązuje o prawdziwych bohaterów tamtych czasów. Opisana fabuła to w pewnym procencie fikcja, ale i tak uważam, że książkę należy przeczytać. Przede wszystkim dla świadomości.
Magda Fijałkowska

Mistrzowska opowieść

Ta historia jest genialna! W dodatku opowiedziana po mistrzowsku. Strasznie szkoda, że nie jest popularna, ale bardzo się cieszę, że dowiedziałam się o niej i dzięki temu od teraz gości na mojej biblioteczce. :)
Beata Gałek

Warto poznać tę historię

Świetnie opowiedziana historia pani Krystyny Skarbek. Szczerze mówiąc wcześniej zupełnie nie znałam tej postaci, a dzięki tej książce dowiedziałam się naprawdę wielu ciekawych i interesujących informacji. Na plus zasługuje również styl pisania autora, bo jest nieziemski. Mogłabym go czytac i nigdy nie przestawać. Jestem naprawdę urzeczona i zachwycona postacią pani Krystyny.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...