Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciekawa biologia 3 podręcznik Gimnazjum

Kofta Wawrzyniec, Kukier-Wyrwicka Mariola, Kłos Ewa

Ciekawa biologia 3 podręcznik Gimnazjum

37,20

 

Trzecia część podręcznika do biologii dla gimnazjum Ciekawa biologia pomoże Ci zrozumieć mechanizmy rządzące światem ożywionym. Dzięki tej książce nauka stanie się przyjemnością, z łatwością opanujesz wymagany materiał, a egzamin gimnazjalny zdasz bez stresu.

Podręcznik podzielony jest na dwa działy:

Coraz bliżej istoty życia
Ekologia, ochrona środowiska i ewolucjonizm


Materiał w podręczniku został przygotowany tak, aby nauka była łatwa i skuteczna:

najważniejsze informacje oznaczono barwnym tłem, na początku każdej lekcji zamieszczono listę ważnych terminów, a na końcu podsumowanie, które pomaga uporządkować materiał i sprawdzić postępy w nauce,
bogaty materiał ilustracyjny pomaga w zrozumieniu omawianych zagadnień, a atrakcyjne infografiki powodują, że nauka staje się jeszcze bardziej interesująca,
ciekawostki ożywiają prezentowane treści, rozbudzają zainteresowanie biologią i zachęcają do pogłębiania wiedzy,
odwołania do animacji i interakcji zamieszczonych na CD-ROM-ie dołączonym do pierwszej części podręcznika, a także odwołania do zeszytu ćwiczeń i jego elektronicznej wersji na platformie WSiPnet.pl sprzyjają nauce i pomagają w powtórkach,
podsumowania działów w formie tabel i schematów ułatwiają powtórzenie materiału przed kartkówką lub sprawdzianem,
testy typu egzaminacyjnego po działach skutecznie sprawdzają wiedzę i umiejętności, bez stresu przygotowując do egzaminu gimnazjalnego.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: piąte

ISBN: 978-83-021-3324-4

Liczba stron: 176

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 37,20 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...