Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciekawe... Co robią strażacy i strażaczki

Ciekawe... Co robią strażacy i strażaczki

9.6

(9 ocen) wspólnie z

30,44

 

Strażacy i strażaczki jeżdżą fantastycznymi wozami i gaszą pożary – to wiedzą wszyscy! Ale gdy tego akurat nie robią, wcale nie leniuchują – mają wiele innych zajęć! Pomagają ludziom podczas powodzi czy wypadków drogowych, organizują akcje poszukiwawcze, gdy ktoś zaginie (na przykład w lesie, w górach czy pod gruzami), a także udzielają profesjonalnej pierwszej pomocy. Poza tym stale trenują, by być w dobrej formie – są naprawdę bardzo zajęci!

W serii „Ciekawe…” przedstawiamy między innymi zawody, o których marzą dzieci! Pokazujemy, jak ciekawe, trudne, fascynujące, a czasem niebezpieczne czynności wykonują kobiety i mężczyźni pracujący w tych zawodach. Szczególną wagę przykładamy do równości płci – aby nie wykluczać żadnego czytelnika i żadnej czytelniczki. Bo każdy, bez względu na płeć, ma prawo snuć takie same plany względem swojej przyszłości.

„Książka Magdaleny Koźlickiej świetnie pokazuje różnorodność pracy strażaków oraz rozpala dziecięce marzenia o tym zawodzie. Polecam!”

kpt. inż. Maciej Lewandowski – Strażak Roku 2022

Magdalena Koźlicka – absolwentka Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku projektowanie graficzne. Na co dzień mieszka w Warszawie i pracuje jako ilustratorka freelancerka. Inspirują ją ulotne chwile z życia codziennego, emocje, historie bliskich ludzi, podróże, natura, zaobserwowane kształty i kolory.

Poza własnymi projektami zajmuje się tworzeniem ilustracji na potrzeby animacji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-10-14111-8

Liczba stron: 28

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...