Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciekawi świata 2 Biologia Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadgimnazjalna

Kulpiński Kamil

Ciekawi świata 2 Biologia Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadgimnazjalna

52,10

 

Nowy podręcznik do biologii jest przeznaczony dla klas realizujacych zakres rozszerzony. Książka uwzględnia wszystkie treści zawarte w nowej podstawie programowej. Głównym zadaniem podręcznika jest przygotowanie uczniów do rozszerzonej matury z biologii poprzez rozwijanie fascynacji wspaniałym światem przyrody.
Zgodnie z nową koncepcją druga część podręcznika realizuje zagadnienia dotyczące przemian metabolicznych na poziomie komórkowym oraz anatomii człowieka. Książka została podzielona na 2 główne działy, w ramach których wydzielono 63 odrębnych tematów lekcyjnych. Zostały one skonstruowane w taki sposób, aby mogły stanowić kompletną jednostkę edukacyjną do zrealizowania podczas 45 minut lekcji. Mają one formę bogato ilustrowanego wykładu wzbogaconego ciekawostkami wykraczającymi często poza podstawę programową. Każda z lekcji jest zakończona podsumowaniem oraz zestawem pytań sprawdzających. Uczniowie zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy poza zakres obejmowany podstawą programową mają możliwość skorzystania z zamieszczonej listy materiałów pomocniczych. Należą do nich zarówno ciekawe książki o tematyce popularnonaukowej, atlasy anatomii człowieka, jak również propozycje stron internetowych. Nowością jest zestaw pytań typu maturalnego kończący każdy z działów. Pozwala on skonfrontować zdobytą wiedzę ze specyfiką zadań maturalnych.

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-768-0902-1

Liczba stron: 384

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 52,10 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...