Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cień wolności

David Weber

Cień wolności

7.4

(78 ocen) wspólnie z

37,90

 

Kolejny tom z serii Honor Harrington!
Imperium Manticore zadało Lidze Solarnej najdotkliwszy w dziejach cios, zwyciężając w serii bitew z najpotężniejszą flotą znanego wszechświata. Biuro Bezpieczeństwa Granicznego ma jednak coraz więcej kłopotów z buntującymi się światami Pogranicza. Manticore sprzyja ich dążeniom do niezależności, jednak gdy admirał Michelle Henke dowiaduje się, jakoby to Imperium miało stać za powstaniem na Mobiusie, wprawia ją to w bezbrzeżne zdumienie. Wie, że to nieprawda, ale nie ma rozkazu, by udzielać wsparcia buntownikom, którzy bez jej pomocy zostaną zmasakrowani. Musi więc zmierzyć się nie tylko z jawnym wrogiem, ale także odnaleźć tego, kto przygotował prowokację mającą skompromitować Manticore...
„Jak na Webera tom nie jest zbyt obszerny, ale gdy akcja już się rozkręci, czytelnicy nie odłożą książki, dopóki nie dotrą do ostatniej strony. Zakończenie przynosi zapowiedź dużych zmian i niespodzianek, więc fani wkrótce będą się głośno domagać kolejnej odsłony cyklu o Honor Harrington” – Booklist
„Doskonała część cyklu... jest na mojej liście najlepszych książek roku” - Fantasybookcritic.blogspot.com
David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF („Honor Harrington”, „Starfire”). Łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy, aż 22 tytuły trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-05-13

ISBN: 978-83-781-8530-7

Tytuł oryginalny: Shadow of Freedom

Liczba stron: 480

Rebis

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Radosław Kot

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...