Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cierń

T. Kingfisher

Cierń

25,71

 

Nie wszystkie klątwy powinny być złamane. Cierń to opowieść o dobrodusznej żabiej bohaterce, łagodnym rycerzu i misji, która obrała zupełnie niespodziewany kierunek. Kingfisher nigdy nie przestaje olśniewać. Peter S. Beagle, laureat nagród Hugo, Nebula i Locus, autor Ostatniego Jednorożca Cierń to zgrabna i czarująca opowieść o Śpiącej Królewnie, pełna melancholijnego uroku, balansująca między słodyczą i tragedią. Lektura to sama przyjemność, a Ropuszka i Halim są tak zachwycającymi postaciami, że pozwoliłem tej historii, by obmyła mnie niczym magiczna woda Ropuszki, i cieszyłem się przygodą. „The New York Times” Delikatny, słodko-gorzki styl Kingfisher nie przypomina niczego innego – i w rezultacie to autorka, której twórczość przeczytałbym w ciemno. Ale gdybyście potrzebowali jednak faktów: ten retelling baśni o Śpiącej Królewnie jest idealną mieszanką wyrazistego humoru i pełnego grozy ciepła. „Paste Magazine” Zapadająca w pamięć i niezwykła – wyjątkowa interpretacja klasycznej baśni. Tamora Pierce, autorka bestsellerowej serii Kroniki Tortallu *** Poznajcie Ropuszkę, która jako dziecko została porwana i zabrana do Magicznej Krainy, gdzie wróżki otoczyły ją opieką, miłością i ciepłem. Kiedy dorosła, Magiczny Lud poprosił ją o przysługę – by wróciła do świata ludzi i udzieliła błogosławieństwa nowo narodzonemu dziecku. Proste, prawda? W świecie wróżek jednak nic nie jest proste. Wieki później pojawia się rycerz i zbliża do ciernistego żywopłotu – wysokiego muru z cierniami grubymi jak ramię i ostrymi jak miecz. Słyszał opowieści o klątwie, którą należy złamać, klątwy tej jednak strzeże sama Ropuszka… BIOGRAM T. Kingfisher Czyli Ursula Vernon, autorka z Karoliny Północnej. Poza porywającą fantastyką pisze książki dla dzieci oraz komiksy. Była nominowana do nagród World Fantasy oraz Eisnera, zdobyła nagrody Hugo, Sequoyah, Nebula, Alfie, WSFA, Coyotl oraz Ursa Major, a także pół tuzina wyróżnień Junior Library Guild. T. Kingfisher to pseudonim, którego używa, pisząc dla dorosłych. Jej twórczość obejmuje wiele retellingów baśni oraz opowiadań o elfach i goblinach. Gdy nie pisze, prawdopodobnie przebywa w ogrodzie, próbując nawiązać kontakt wzrokowy z motylami. Autorka wielu zachwycających powieści, w tym bestsellerowej Pokrzywy i kości, wydanej w Polsce w 2023 roku.

SQN
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788383303956

Tytuł oryginalny: Thornhedge

Liczba stron: 160

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...