Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota

Małgorzata Biegańska-Hendryk

Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota

7.4

(163 ocen) wspólnie z

36,90

 

Masz kota na punkcie kota? Pragniesz lepiej poznać kocią naturę? Dzielisz dom ze zwierzakiem, którego reakcji nie rozumiesz lub który zachowuje się w sposób niemożliwy do zaakceptowania przez domowników?
Nie kupuj kota w worku! Ten poradnik omawia kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i organizacji przestrzeni. Dzięki książce dowiesz się również, jak wybrnąć z kłopotów w kocio-ludzkim domu, zarówno w sytuacjach codziennych, takich jak korzystanie z kuwety czy wizyta u weterynarza, jak i nietypowych, np. przeprowadzka, narodziny dziecka czy wyjazd.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- wskazuje przyczyny kocich zachowań i wyjaśnia ich związek ze zdrowiem pupila
- pokazuje, kiedy problem ma źródło w kociej naturze, a kiedy jest wynikiem działania i reakcji opiekuna
- podpowiada, jak interpretować kocią mowę oraz rozumieć sygnały zapachowe, wzrokowe i dźwiękowe wysyłane przez kota
- zawiera praktyczne wskazówki i rozwiązania najczęstszych problemów behawioralnych, np. brudzenie w domu, konflikty między kotami, niszczenie mebli, kocia agresja czy lenistwo
Małgorzata Biegańska-Hendryk – technik weterynarii, kocia behawiorystka. Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Kocie Życie, prowadząca dom tymczasowy i przydomowy szpital dla kotów bezdomnych, propagatorka idei powszechnej sterylizacji zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach z behawioryzmu i pierwszej pomocy dla zwierząt. Prywatnie szczęśliwa opiekunka czterech kotów.

Edgard
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-778-8638-0

Liczba stron: 248

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...