Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Co mówią zwłoki Opowieści antropologa sądowego

Sue Black

Co mówią zwłoki Opowieści antropologa sądowego

39,90

 

Czego inni dowiedzą się z Twoich zwłok, gdy Ciebie już nie będzie?

Autorka jest profesorem anatomii i antropologii sądowej na Uniwersytecie w Dundee. Na co dzień spotyka się z tragiczną śmiercią. Sue Black posiada ogromne doświadczenie w swoim zawodzie. Brała udział m.in. w wyjaśnianiu zagadek zbiorowych mordów w Kosowie oraz pomagała w ustalaniu tożsamości tysięcy ludzi, którzy zginęli w Tajlandii podczas tsunami. Black jest angażowana do największych śledztw kryminalnych naszych czasów.

Ofiary wypadków, morderstw i katastrof nie mogą same opowiedzieć co się im przytrafiło. Jednak nie jest to koniec historii danego istnienia. Profesjonaliści są w stanie odczytać tok wydarzeń ze zwłok. W zaciszu swojego laboratorium, autorka godzinami wysłuchuje historie opowiadane przez ludzie szczątki. Dzięki temu jest w stanie poznać historię zmarłego.

„Co mówią zwłoki” to ciekawe, trochę makabryczne, innym razem zabawne wspomnienia niesamowitej kobiety, która w swoim zawodzie jest mistrzem. Black przedstawia wiele oblicz śmierci. Prezentuje dokonania, rozwój oraz znaczenie antropologii sądowej w obecnych czasach.

Dzięki wielkiej wiedzy, świetnemu poczuciu humoru i pisarskiemu talentowi „Co mówią zwłoki” czyta się jak dobrą powieść kryminalną.

Feeria
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-663-8014-1

Tytuł oryginalny: All That Remains: A Life in Death

Liczba stron: 416

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Youtube

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Oliwia Sadecka

Polecam serdecznie

Bardzo polecam ten tytuł, ponieważ każdy powinien poznawać siebie nie tylko za życia. Autorka zaprezentowała bardzo dużą część swojego życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Dzięki temu lepiej się czyta. Jeśli prawdziwe wydarzenia, wiedza opisane są w sposób oparty na historii zwykłego człowieka pozwala to na lepsze zrozumienie treści. Czy warto? Jak najbardziej!
Lidia Kowalczyk

Czy śmierć to koniec historii?

Bardzo ciekawa propozycja od niesamowicie doświadczonej Sue Black. Autorka pracowała przy najbardziej zagadkowych i natragiczniejszych katastrofach świata. Przez ten fakt zostałam zachęcona do sięgnięcia po nią. Lubie czytać coś, co wiem, że jest swoją najlepszą i najpewniejszą wersją. Tematyka ciekawa, lecz nieco przerażająca. Jak wiele można odczytać ze zwłok? Czy śmierć jest jednoznaczone z końcem istnienia? Czy niezidentyfikowane zwłoki mogą odnaleźć swoją historię? Bardzo dobry tytuł, serdecznie zachęcam do zakupu.
Dorota Pasek

Godna uwagi

Niesamowita książka o nas samych, temat pociągnięty nieco dalej niż dzień naszej śmierci. Bardzo wciągająca historia o życiu po życiu. Co tak naprawdę mówią nam zwłoki? Wszystko. Dobrze dowiedzieć się co nieco zanim i na nas przyjdzie czas. Autorka bezbłędna, ksiażka napisana lekko mimo taki trudnej tematyki,naprawdę godna uwagi!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...