Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Córka Imperium. Tom 1

Raymond E. Feist, Janny Wurts

Córka Imperium. Tom 1

7.7

(349 ocen) wspólnie z

37,90

 

Magia i zabójstwa zdominowały świat Kelewanu. Brutalni przywódcy klanów toczą walki o wpływy w Imperium Tsuranuanni. Skrytobójcy i szpiedzy knują intrygi i szykują spiski przeciwko prawowitym władcom.
Mara z rodu Acoma traci ojca i ukochanego brata. Niedoświadczona, młoda dziewczyna niespodziewanie staje się panią wielkiej posiadłości i głową rodu, któremu grozi zagłada. Podejmuje heroiczną walkę o przetrwanie i ocalenie honoru rodziny. Czekają ją ogromne wyzwania – stworzenie armii, zawarcie przymierzy, poślubienie syna znienawidzonego przeciwnika. Będzie też musiała stawić czoło najbardziej niebezpiecznemu wrogowi, mordercy jej ojca i brata – i to w jego własnej twierdzy.

Wznawiana przez Dom Wydawniczy REBIS Córka Imperium stanowi pierwszy tom trylogii „Imperium”, na którą składają się także Sługa Imperium i Władczyni Imperium.

Raymond E. Feist zdobył popularność dzięki „Sadze o wojnie światów”, której akcja rozgrywa się w światach Midkemii i Kelewanu. To wykreowane przez Feista uniwersum ukazały także jego kolejne cykle, m.in. „Saga o wojnie z Wężowym Ludem” i „Konklawe Cieni”. Na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy książek Feista.

Janny Wurts początkowo pracowała jako ilustratorka książek fantasy, później z powodzeniem zajęła się również pisarstwem. Opublikowała m.in. trylogię „The Cycle of Fire” oraz cykl „Wojny światła i cienia”.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2011-08-10

ISBN: 978-83-751-0673-2

Tytuł oryginalny: Daughter of the Empire

Liczba stron: 380

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Michał Rogacki

Rok wydania: 2011

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...