Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Córka zegarmistrza

Kate Morton

Córka zegarmistrza

6.9

(1220 ocen) wspólnie z

26,57

 

Ojciec wołał na nią Birdie. Nazywał ją swoim małym ptaszkiem. Dla wszystkich innych byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał ją swoją muzą. Była jego przeznaczeniem. Ludzie natomiast pamiętają ją jako złodziejkę, oszustkę oraz tę, która miała się za lepszą od innych. Nikt już nie pamiętał jej prawdziwego imienia. Nikt naprawdę nie wie co się wydarzyło tamtego lata.
Rok 1862, grupa młodych artystów przybywa do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Artystą przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe. Młodzi ludzie planowali spędzić czas na łonie natury, szukając inspiracji do dalszych działań. Gdy ich pobyt dobiegał końca jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona natomiast druga zniknęła tak jak bezcenna pamiątka rodowa. Życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach.
Wiek później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę w której kryją się dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, które przedstawiało zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju oraz szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, który stał nieopodal zakola rzeki.
Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta ze zdjęcia? Czy kiedykolwiek odkryje jej tajemnicę?
Córka zegarmistrza jest to historia o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości oraz stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która stała się świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń.

Albatros
Zintegrowana

ISBN: 978-83-812-5473-1

Tytuł oryginalny: The clockmaker's daughter

Liczba stron: 544

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...