Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Corto Maltese Tom 7 Baśń wenecka

Hugo Pratt

Corto Maltese Tom 7 Baśń wenecka

7.8

(11 ocen) wspólnie z

59,98

 

Siódmy tom bestsellerowej historii przygodowo-fantastycznej o przystojnym obieżyświacie i awanturniku – kapitanie Corto Maltese.
W 1921 roku Corto ponownie przybywa do pięknej Wenecji, miasta tysiąca tajemnic. Kierując się wskazówkami zawartymi w liście otrzymanym od dawnego znajomego, ekscentrycznego angielskiego pisarza, stara się odnaleźć magiczny klejnot króla Salomona. Jednak nie tylko marynarz szuka legendarnego skarbu, dlatego rozpoczyna się krwawa rywalizacja. Na swojej drodze kapitan spotka masonów, okultystów, lokalnych patriotów oraz policjantów i zwyczajnych bandytów. Przygoda – na równi realna, co i mistyczna – zawiedzie Corto do jądra sekretów liczących wiele setek lat. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę „greckiego lwa, który zrzuca skórę węża Północy w mgłach Wenecji”?
Seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym...
Twórcą cyklu jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat, w czasie których stworzył dwanaście obszernych tomów serii.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-3512-3

Liczba stron: 104

Format: 22.1x29.3

Cena detaliczna: 79,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...